Przewlekła otyłość

Jak wykazują najnowsze badania, osoby otyłe mogą już nigdy nie osiągnąć prawidłowej wagi. Naukowcy sądzą bowiem, że przewlekła otyłość „przeprogramowuje” organizm na wyższą wagę.

Naukowcy z Uniwersytetu Michigan ostrzegają, że nawet przestrzeganie restrykcyjnej diety i wykonywanie wyczerpujących ćwiczeń mogą okazać się bezskuteczne w walce z długotrwałą otyłością. Ich zdaniem osoby z nadwagą utraciły bowiem zdolność odzyskania prawidłowej masy ciała. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci, ponieważ nadwaga w dzieciństwie może prowadzić do chorobliwej otyłości w dorosłym życiu.

Dr Malcolm Low uważa, że: „gdy mamy do czynienia z długotrwałą nadwagą lub otyłością, ciało samoistnie programuje się na wyższą masę ciała. Na razie nie znamy jeszcze dokładnych mechanizmów, które tym kierują. Zbadanie tego zjawiska wymaga jeszcze wielu obserwacji i eksperymentów, które pomogą nam lepiej zrozumieć, dlaczego odzyskanie prawidłowej wagi okazuje się być prawie niemożliwe”.

Badania na myszach udowodniły, że gryzonie, długotrwale cierpiące z powodu otyłości, nawet po zastosowaniu ścisłej kuracji odchudzającej pozostawały cięższe od tych, które nigdy nie borykały się z nadwagą. Co oznacza, że nawet skuteczna kuracja odchudzająca może nie przywrócić nam wymarzonej wagi.

4.7/5 - (43 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH