Preparaty witaminowe dla dzieci

Wzrasta świadomość rodziców, jak poważne mogą być konsekwencje braku witamin. Preparaty witaminowe dla dzieci mogą te braki uzupełnić.
Zapotrzebowanie na składniki mineralne i witaminy zależy od wieku i etapu rozwoju, na jakim znajduje się nasza pociecha.

Preparaty witaminowe dla dzieci
W walce z przeziębieniem skuteczna jest witamina C. Wzmacnia ona m.in. odporność organizmu na infekcje. Zapotrzebowanie u dzieci jest szczególnie wysokie – wynosi ok. 5 mg na kilogram masy ciała dla niemowlęcia i 2 do 3 mg na kilogram masy ciała u starszych dzieci. Witamina C ulega łatwemu rozkładowi, więc jej wysoką zawartość możemy znaleźć w nieprzetworzonych warzywach, jak papryka, natka pietruszki, warzywa liściaste.

#D – dla zdrowych kości
Normalna dieta niemowlaków nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na witaminę D. Może ona być syntetyzowana w skórze dziecka wystawionej na promieniowanie ultrafioletowe. Na niedobór tej witaminy najbardziej narażone są dzieci urodzone jesienią, gdyż w okresie najintensywniejszego wzrostu pozbawione są słońca. Brak witaminy D ma poważne skutki, gdyż może być przyczyną krzywicy i innych zaburzeń mineralizacji tkanki kostnej. Suplementacja witaminy wskazana jest już w wieku niemowlęcym. Najbogatszym jej źródłem jest niestety niecieszący się popularnością wśród dzieci tran. Obecnie w sprzedaży znajduje się także szeroka gama preparatów witaminowych.

#K – dla dobrego krzepnięcia
Jedną z kluczowych ról w procesach krzepnięcia krwi odgrywa witamina K. W okresie noworodkowym obserwuje się szczególnie duży jej niedobór, ze względu na to, że organizm dziecka nie wytworzył jeszcze mechanizmów niezbędnych do jej wytworzenia i wchłonięcia.

Awitaminoza może doprowadzić nawet do zaburzeń pracy jelit i rozwinięcia się choroby krwotocznej. Naturalnie źródłem witaminy K są zielone warzywa: brokuły, szpinak czy rzepa.

Idealnym sposobem zapewnienia dziecku niezbędnych składników jest stosowanie zróżnicowanej diety. Należy pamiętać o przygotowywaniu posiłków zawierających nie tylko węglowodany, tłuszcze i białka, ale także źródła witamin, czyli owoce i warzywa. Zapewnienie niezbędnej podaży tych składników nie zawsze jest łatwo osiągalne. W takich sytuacjach warto sięgnąć po preparaty witaminowe dobrej jakości.

Zobacz, jaki produkt w kategorii Preparaty witaminowe dla dzieci został zgłoszony do Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2014”. Oddaj swój głos w plebiscycie i wygrywaj nagrody!


Preparaty witaminowe dla dzieci

4.5/5 - (218 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH