Ponad 20 tys. osób skorzystało z bezpłatnych badań


Z inicjatywy Kapituły Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” od kilku lat organizowane są społeczne akcje badań profilaktycznych.

Do tej pory skorzystało z nich bezpłatnie ponad 20 tysięcy osób. W ubiegłym roku, w ramach akcji „Cukrzyca. Wygrajmy razem!”,
po raz pierwszy uczestniczyli w nich nie tylko polscy, ale i ukraińscy pacjenci.

W tym roku będzie podobnie – akcja „Sprawdź cholesterol u dziecka!” obejmie dzieci w Polsce i na Ukrainie.

Do tej pory Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” zwróciła uwagę na ważne społecznie zagrożenia chorobami nerek (akcja „Uwaga nerki!”), wirusowym zapaleniem wątroby typu C (akcja „Nie mam HCV”), a także cukrzycą typu 2 (akcja „Cukrzyca. Wygrajmy razem!”).

Organizatorzy społecznych akcji profilaktycznych we współpracy ze sponsorami oraz laboratoriami diagnostycznymi umożliwiają pacjentom wykonywanie badań bezpłatnie. Pacjenci to doceniają i tego potrzebują – świadczy o tym ogromne zainteresowanie akcjami inicjowanymi przez Nagrodę Zaufania.

Eksperci zasiadający w Kapitule Nagrody niejednokrotnie podkreślali, jak ważna jest profilaktyka. Dzięki niej można zapobiec rozwojowi poważnych schorzeń i uniknąć kosztów ich leczenia. Wiadomo, że profilaktyka jest tańsza i o wiele skuteczniejsza niż terapia. Dodatkowo leczenie, oprócz tego, że jest kosztowne, może nie przynieść spodziewanych efektów.

5/5 - (217 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH