Polacy świętowali Dzień Serca

Centralne obchody Światowego Dnia Serca w tym roku odbyły się w niedzielę, 26 września w Wadowicach. Można było między innymi bezpłatnie wykonać badania EKG, echo serca, a także skorzystać z porad kardiologów i dietetyków.
Obchodzony w 120 krajach Światowy Dzień Serca przypada 25 września, natomiast Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK) organizuje go zawsze w ostatnią niedzielę września. W Polsce odbywa się pod hasłami: “Miej serce dla serca” oraz “Pamiętaj o sercu”.
Jak poinformowała Maria Kmak z PTK, na wadowickim rynku lekarze-specjaliści informowali o zagrożeniach związanych z chorobami serca i układu krążenia – miażdżycy, nadciśnieniu, otyłości, a także mówili o konsekwencjach palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków. W punktach medycznych bezpłatnie można się było zważyć, zmierzyć ciśnienie oraz poziom cholesterolu we krwi. Nie obyło się też bez występów artystów, m.in.: piosenkarza Andrzeja Sikorowskiego, satyryka Krzysztofa Piaseckiego, aktora i piosenkarza Jacka Wójcickiego.
W wielu innych miastach w Polsce, podobnie jak w Wadowicach można było wykonać bezpłatne badania EKG, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego, a także skonsultować się z kardiologiem.
Światowy Dzień Serca został ustanowiony, by zwrócić uwagę ludzi na całym świecie na problem występowania chorób sercowo-naczyniowych oraz propagować ich profilaktykę. W ramach kampanii Flora. Pokochaj swoje serce od kilku lat również prowadzone są działania edukacyjne, których celem jest upowszechnianie odpowiednich zwyczajów żywieniowych, propagowanie wiedzy na temat wysokiej jakości tłuszczów i ich korzystnego wpływu na nasze zdrowie oraz uświadamianie, jak utrzymać serce w dobrej kondycji.

4.5/5 - (345 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH