Plebiscyt zdrowia

Wkrótce okaże się, które lekarstwa zdobyły największe uznanie w ostatnim roku. Już po raz piąty statuetka “Złotego OTISA” powędruje do najbardziej godnych zaufania zdaniem konsumentów preparatów leczniczych.

Specjalną nagrodę otrzyma projekt “Budzik” Ewy Błaszczyk. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 24 kwietnia w hotelu Bristol w Warszawie.

Będzie to piąta, jubileuszowa gala, podczas której statuetki otrzymają najlepsze produkty lecznicze dostępne na rynku bez recepty.

Już 24 kwietnia br., o godzinie 11.00 w Hotelu Bristol w Warszawie, odbędzie się uroczystość wręczenia Nagród Zaufania “Złoty OTIS 2008”.

Podczas gali Kapituła Nagrody Zaufania pod przewodnictwem Pawła Krusia nagrodzi statuetkami “Złotego OTISA” laureatów tegorocznej edycji w 38 kategoriach terapeutycznych, takich jak: Leki przeciwbólowe, Preparaty mineralne, Preparaty witaminowe, Dermokosmetyki czy Specjalistyczne środki opatrunkowe.

Honorową Nagrodę Zaufania otrzymają w tym roku Ewa Błaszczyk, założycielka fundacji “Akogo?” oraz inicjatorka projektu “Budzik” i Elżbieta Szwałkiewicz ze Stowarzyszenia “Niebieski Parasol” za organizację Polskiej Szkoły Opiekunów Medycznych.

Tradycyjnie honorowe statuetki otrzymają więc organizacje pomagające pacjentom i programy szerzące wiedzę o zdrowiu oraz dziennikarze zajmujący się problemami zdrowia.

Czym jest “Złoty OTIS”?

“Złoty OTIS” to najważniejsza nagroda konsumencka przyznawana producentom na rynku farmaceutycznym, którzy – zdaniem pacjentów – oferują najbardziej godne zaufania preparaty lecznicze oraz profesjonalny sprzęt medyczny. Zwycięskie firmy mają prawo używać logo Nagrody Zaufania przez kolejny rok.

Wybór najlepszych preparatów odbywa się drogą głosowania. Głosy przyznawane przez pacjentów zbierają: wortal nazdrowie.pl oraz magazyn apteczny Na zdrowie. Dostępne bez recepty.

Podczas plebiscytu głosujący mają zapewniony łatwy dostęp do informacji o preparacie (skład, wskazania, przeciwwskazania etc.) w specjalnych prezentacjach pozbawionych elementów promocyjnych i reklamowych.

Wcześniej leki dostępne bez recepty oraz sprzęt medyczny były oceniane wyłącznie przez zamknięte grona specjalistów, którzy nie uwzględniali stopnia zaufania do poszczególnych środków leczniczych wśród ich rzeczywistych użytkowników.

Od początku istnienia Nagrody Zaufania “Złoty OTIS” obowiązuje zasada, że zwycięski produkt może być ponownie poddany ocenie konsumentów dopiero po dwóch latach od otrzymania statuetki.

Honorowa Nagroda Zaufania dla projektu “Budzik” i “Niebieskiego Parasola”

Fundacja “Akogo?” powstała w 2002 roku z inicjatywy aktorki Ewy Błaszczyk, od lat walczącej o zdrowie i godne życie córki, która na skutek nieszczęśliwego wypadku jest w stanie śpiączki, oraz księdza Wojtka Drozdowicza, twórcy telewizyjnego programu “Ziarno”.

Fundacja pomaga rodzicom zdobyć informacje na temat schorzeń neurologicznych, nawiązać kontakt ze specjalistami i autorytetami medycznymi oraz rehabilitantami i psychologami. Prowadzi również działalność społeczno-edukacyjną.

Kolejnym i naturalnym etapem działalności fundacji jest budowa kliniki “Budzik”. Ponieważ projekt wymaga stworzenia od podstaw procedur prawno-organizacyjnych i wzorca medyczno-rehabilitacyjnego, niezwykle ważne jest zaangażowanie w to przedsięwzięcie wielu ludzi.

Kapituła postanowiła przyznać Pani Ewie Błaszczyk Honorową Nagrodę Zaufania za szczególny wkład w rozwój i jakość usług medycznych oraz wesprzeć budowę kliniki.

Honorowego “Złotego OTISA” otrzyma również Pani Elżbieta Szwałkiewicz, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Chorych Długotrwale Unieruchomionych -“Niebieski Parasol”.

Kapituła wesprze remont placówki w Karolewie koło Kętrzyna, aby dostosować budynek do potrzeb szkoły opiekunów medycznych i zakładu pielęgnacyjnego, który będzie jednocześnie bazą kształcenia praktycznego.

Zeszłoroczne edycje

Każda edycja “Złotych OTISÓW” to kolejna inicjatywa na rzecz potrzebujących.

W zeszłym roku uroczysta gala wręczenia nagród była połączona z otwarciem Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego Kobiet po Mastektomii, powstałego z inicjatywy Nagrody Zaufania “Złoty Otis 2005″ i zbudowanego przez Stowarzyszenie “Amazonki”, które jako pierwsze otwarcie zaczęły mówić o problemie raka piersi.

Rozpoczęto również budowę E-Pogotowia Lekarskiego, mającego na celu pomoc pacjentom w dostępie do informacji o lekarzach specjalistach.

Obecnie www.e-pogotowie.pl zrzesza ponad 300 klinik i gabinetów oraz informuje o ponad 600 aptekach zrzeszonych w E-Pogotowiu Aptecznym.

Przy okazji plebiscytu organizowane są również aukcje, z których dochód przeznaczany jest na pomoc finansową dla placówek potrzebujących wsparcia.

W 2007r. Honorową Nagrodę Zaufania otrzymała niemiecka fundacja “Bethel”, a rok wcześniej Stowarzyszenie Chirurgów Dziecięcych z Kijowa.

Więcej informacji:
Karolina Maria Siudyła
Tel. 0 609 77 66 12
[email protected]

4.8/5 - (308 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH