Pilnuj drinka

W Krakowie rozpoczyna się ogólnopolska akcja “Pilnuj Drinka”, której celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia “pigułką gwałtu i promocja odpowiedzialnej zabawy. Pomysłodawcą akcji jest Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, partnerem w Małopolsce Stowarzyszenie MANKO.

300 plakatów promujących akcję pojawi się niedługo w krakowskich uczelniach wyższych, akademikach, dyskotekach, pubach, barach nocnych, wszystkich miejscach, w których gromadzą się młodzi ludzie.

Przekaz kampanii “Pilnuj Drinka” przestrzega głównie przed GHB, czyli potocznie zwaną “pigułką gwałtu”, ma jednak szerszy cel – wzmocnienie czujności młodych na działania środków odurzających.

GHB – bezbarwny i bezwonny narkotyk, powodujący utratę świadomości coraz częściej pojawia się w polskich / krakowskich klubach, pubach, dyskotekach. Jest wykorzystywany do oszołomienia z góry upatrzonej osoby w celach przestępczych, z których najczęstszymi są gwałt, kradzież, uzyskanie danych jak numer konta, czy numer PIN karty bankomatowej. Przed działaniem pigułki gwałtu można ustrzec się badając drink specjalnym drinktestem, najlepszą ochroną jest jednak odpowiedzialna zabawa i ograniczone zaufanie w stosunku do nieznajomych. Ważna jest również edukacja i świadomość, że może to spotkać każdego.

W akcję w Małopolsce włączyły się do tej pory media studenckie, w tym Miesięcznik MANKO, BIS, Konspekt, Nowy Legion, Mixer, Nasza Politechnika, Patos, Plus Ratio i Radio 17. Informacje ukazywać się będą również na portalach klubowych, studenckich, miejskich i w prasie lifestylowej ( Moveout).

Informacje nt. akcji w Krakowie
Magda Petryniak
Stowarzyszenie MANKO
Kom. 604 46 35 37

Marek Jachowicz
Urząd Miasta Krakowa, Wydział Spraw Społecznych
12 616 94 99
Więcej informacji o kampanii na stronie http://pilnujdrinka.pl/

4.9/5 - (348 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH