Piekace stopy jak dbac podczas upalow

Piekące stopy – jak pielęgnować w upalne dni

Upalne dni sprawiają, że wiele osób boryka się z problemem pieczenia stóp. Piekące stopy to problem, który dotyka coraz większą liczbę kobiet. Aby zapobiec tego typu uczuciom, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników i stosować się do kilku rad ekspertów. 

Zadbaj o odpowiednie obuwie

Właściwy wybór obuwia, w których nasze stopy będą czuły się komfortowo, to kluczowy punkt pielęgnacji podczas upalnych dni. Specjaliści sugerują, by wybierać obuwie z naturalnego tworzywa – skóra lub tkaniny. Zastosowanie tego typu materiałów sprawia, że “buty oddychają”, co znacznie poprawia komfort naszych stóp.

Jeśli mimo stosowania wskazówek w kwestii wyboru odpowiedniego obuwia, nadal odczuwamy nieprzyjemne uczucie pieczenia stóp, to warto zastosować także inne zalecenia ekspertów.

Domowe sposoby na piekące stopy

Panujące za oknem wysokie temperatury, sprzyjają uczuciu ciężkich i zmęczonych stóp. Do tego dochodzi nieprzyjemne uczucie pieczenia. Jednym z wielu domowych sposób – i przy tym banalnie prostym – jest schłodzenie stóp. Najprościej zrobić to za pomocą chłodnej wody lub okładów workiem z lodem.

Możemy skorzystać także ze specjalnych mieszanek soli chłodząco-odświeżacjących podczas kąpieli stóp. Rozpuszczana w chłodnej wodzie, skutecznie orzeźwi zmęczone stopy. Często w takich preparatach znajdziemy mentol, który likwiduje uczucie pieczenia stóp i pozostawia długotrwałe uczucie odświeżenia. Warto wspomnieć, że kąpiel stóp w solance dokładnie oczyszcza skórę i niweluje nieprzyjemny zapach.

Wśród kosmetyków do stóp warto szukać takich, które w swoim składzie zawierać będą mocznik i ekstrakty z alg. To właśnie te składniki doskonale nawilżają suchą i popękaną skórę, a dodatkowo pomagają zmiękczać zrogowacenia.

Po kąpieli stóp, warto nałożyć chłodzący balsam (warto robić to także przed wyjściem na zewnątrz, szczególnie w upalne dni).

Jeśli problem dotyka nas np. w pracy, to na rynku dostępne są odpowiednie preparaty, które potrafią zadbać o odpowiedni komfort stóp, jednocześnie bardzo szybko radząc sobie z problemem piekących stóp.

Pielęgnacja piekących stóp w pracy

Będąc poza domem trudniej dbać o odpowiedni komfort naszych stóp. Szczególnie w upalne dni. Nagła zmiana temperatury, gdy wchodzimy z upału do klimatyzowanego biura, może być dla naszych stóp bezlitosna. Wtedy nasila się pieczenie i dyskomfort naszych stóp.

Jeśli uczucie pieczenia stóp bardzo doskwiera w normalnym funkcjonowaniu, to warto sięgnąć po dostępne na rynku preparaty. Najbardziej popularne są odświeżające toniki do stóp. Tonik orzeźwia i daję natychmiastową ulgę. Jest przy tym bardzo prosty w aplikacji dzięki zastosowaniu opakowania w postaci butelki z atomizerem. Taką butelkę można zmieścić w każdej torebce.

Pamiętajmy też, że gdy praca nam na to pozwala (np. praca przy biurku) to warto zdjąć buty i dać odpocząć stopom. Zalecaną praktyką jest także zmiana obuwia na lżejsze i bardziej przewiewne, tuż po przyjściu do pracy, o ile istnieje taka możliwość.

 

Źródło: informacja prasowa / Gehwol

4.7/5 - (281 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH