Paweł Kruś laureatem Honorowej Nagrody im. dr. Władysława Biegańskiego

W czasie konferencji Trzeciego Częstochowskiego Dnia Pulmonologicznego „Rak płuc, astma i przewlekła obturacyjna choroba płuc” odbyło się uroczyste wręczenie Honorowych Statuetek Doktora Władysława Biegańskiego – najwyższego odznaczenia Towarzystwa Lekarskiego Częstochowskiego.

Paweł Kruś – Przewodniczący Kapituły Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” otrzymał nagrodę za organizację społecznych akcji profilaktycznych w Polsce i na Ukrainie. Z bezpłatnych badań skorzystało ponad 20 tysięcy osób: 23 z nich uratowaliśmy życie, a kilka tysięcy z nieuświadomioną cukrzycą i poważnymi zagrożeniami przewlekłymi chorobami nerek zostało skierowanych do lekarzy specjalistów. Akcje „Uwaga nerki!” (2009), „Cukrzyca. Wygrajmy razem!” (2012), „Sprawdź cholesterol u dziecka!” (2013) wprowadziły nowe standardy badań przesiewowych i profilaktyki w Polsce i na Ukrainie. Akcja „Nie mam HCV!” (2011) była największym badaniem przesiewowym tego typu w historii Polski do 2015 r.

– Władysław Tatarkiewicz zdefiniował szczęście między innymi tak: „Szczęście to urodzić się w bogatej rodzinie. Nie miałem na to szans – powiedział Paweł Kruś, odbierając statuetkę. – W zapisach dr. Władysława Biegańskiego przeczytałem, że szczęśliwym jest człowiek, który sam określił swoje cele w życiu i w dużym stopniu je zrealizował. W świetle tej definicji jestem człowiekiem szczęśliwym. Bo jestem.

W tym roku honorowe statuetki otrzymali m.in.: prof. Piotr Kuna, prof. Bogusław Maciejewski, prof. Władysław Pierzchała, prof. Aleksander Sieroń.

„Nie będzie dobrym lekarzem, kto nie jest dobrym człowiekiem” – te słowa dr. Władysława Biegańskiego są mottem Towarzystwa Lekarskiego Częstochowskiego. Od 2008 roku kapituła przyznaje Honorowe nagrody im. dr. Władysława Biegańskiego wybitnym lekarzom i społecznikom.

4.6/5 - (220 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH