Owsiak zapowiada szkolenia dla dyspozytorów pogotowia

Szkolenia dla dyspozytorów pogotowia oraz opracowanie algorytmu przyjmowania przez nich zgłoszeń – zapowiedziano na konferencji podsumowującej 21. Finał WOŚP. Był na niej obecny minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Jak powiedział Jerzy Owsiak, grupa złożona z przedstawicieli resortu zdrowia i WOŚP w ciągu sześciu tygodni przygotuje cykl szkoleń dla dyspozytorów pogotowia. Dodał, że zostałyby one przeprowadzone w maju.

Minister zdrowia zaznaczył, że potrzebna jest korekta systemu nocnej i świątecznej pomocy medycznej, z której trzeba wyodrębnić opiekę nad małymi pacjentami. – Taką prośbę już skierowałem do NFZ – powiedział. Dodał, że trzeba też zwiększyć dostęp do pediatrów w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Systemowe zmiany w funkcjonowaniu nocnej i świątecznej opieki lekarskiej dotyczące dzieci Arłukowicz zapowiedział już wcześniej, po spotkaniu z konsultantami ds. pediatrii, medycyny ratowniczej i medycyny rodzinnej. Minister spotkał się z konsultantami w związku ze śmiercią 2,5-letniej dziewczynki, która nie otrzymała na czas pomocy lekarskiej.

(Źródło: warszawa.naszemiasto.pl)

4.6/5 - (174 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH