Oświadczenie zarządu w sprawie Corhydronu

Oświadczenie Prezesa Zarządu Jelfa S.A. w sprawie publikacji w “Dzienniku” z 08.11.2006 r.

W okresie wrzesień – październik 2005 na polski rynek trafiło 6,609 opakowań Corhydronu 250 seria 010705 – leku stosowanego między innymi w stanach wstrząsowych. Dotychczas tylko w jednej fiolce preparatu (na łącznie sprzedanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy 4,920,000 fiolek Corhydronu) stwierdzono obecność substancji chlorku suksametoniowego – specyfiku używanego podczas niektórych zabiegów chirurgicznych, którego nieprawidłowe podanie może stanowić zagrożenie dla życia.

Od chwili otrzymania niepokojących informacji z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, wszystkie placówki mogące mieć w swoim obrocie wadliwy lek – apteki, szpitale, hurtownie specjalistyczne, urzędy odpowiedzialne za obrót lekami – były powiadamiane o zaistniałej sytuacji zgodnie z procedurami obowiązującymi w obrocie lekami. Jednocześnie rozpoczęto procedurę wycofywania produktu z obrotu.

Zaistniała sytuacja stanowi precedens w ponad 60 – letniej historii firmy Jelfa S.A. Podobnie jak Państwo jesteśmy zszokowani całą sytuacją i niezmiernie ubolewamy, że do niej doszło. Jednocześnie pragniemy zapewnić wszystkich odbiorców tego produktu, a przede wszystkim pacjentów, że podejmujemy wszelkie możliwe kroki zmierzające do zniwelowania zagrożenia.
W trosce o zdrowie pacjentów Jelfa S.A. dokłada wszelkich starań aby upublicznić informację o zagrożeniu i nie dopuścić do dalszego stosowania leku. Ponadto podjęliśmy następujące działania:

1.Dla wszystkich klientów uruchomiliśmy specjalną bezpłatną całodobową infolinię 0 800 000 889. Na pytania i wątpliwości odpowiadać będą pracownicy działu medycznego.

2.Wszystkie osoby posiadające lek o nazwie Corhydron 250 seria 010705 w swoich domach, powinni zgłosić się na bezpłatny numer infolinii, gdzie będzie dostępna informacja na temat możliwości zwrotu lub zamiany leku.

3.Na stronie internetowej Jelfa S.A. będą publikowane aktualne informacje na temat zaistniałej sytuacji i środków zaradczych.

4.Pracownicy Jelfa S.A. obecnie przypominają odbiorcom wadliwej partii leku
o niebezpieczeństwie.

5.Od jutra (09.11.2006) we wszystkich dziennikach ogólnopolskich na szpaltach wykupionych przez firmę Jelfa S.A. zostaną zamieszczone informacje ostrzegające o niebezpieczeństwie.

Jednocześnie oświadczamy, że w ramach wewnętrznych procedur kontrolnych ustalimy co było przyczyną błędu i wyciągniemy wnioski z zaistniałej sytuacji, tak by całkowicie wyeliminować możliwość zaistnienia podobnych zdarzeń w przyszłości. O rezultatach kontroli poinformujemy opinię publiczną.
Liczymy również na pomoc mediów w szerokim upowszechnianiu wszelkich informacji związanych z opisaną sytuacją.

Informujemy również, że od października 2006 jedynymi akcjonariuszami Jelfy S.A. są Sanitas AB i Sanitas Polska Sp. z o.o..

Saulius Jurgelenas
Prezes Zarządu Jelfa S.A.

4.7/5 - (235 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH