Ostatnia prosta – finał projektu „Biegnę dla Kacpra”

Dariusz Szwast w niedzielę 4 lipca zakończył ostatni etap projektu „Biegnę dla Kacpra”. Ojciec 16 miesięcznego chłopca w ciągu 34 dni pokonał liczącą ponad 750 km trasę z Gdańska do Głojsc. Na mecie niezwykłego tatę przywitali nie tylko najbliżsi, ale również mieszkańcy rodzinnej miejscowości.

Finał projektu „Biegnę dla Kacpra” rozpoczął się w Krośnie 4 lipca i prowadził drogami Podkarpacia, aż do rodzinnego domu bohatera sportowo – charytatywnej akcji w Głojsach.
W niedzielne popołudnie na starcie, ostatniego 24 km odcinka biegu, obok Dariusza Szwasta stanął również jego trener August Jakubik, którzy przygotował specjalny program treningów oraz Beata Sadowska, ambasadorka projektu, która towarzyszyła tacie Kacpra również na starcie w Gdańsku. Dziennikarka wspierała go samego od początku powstania idei biegu.

„Przedsięwzięcie Biegnę dla Kacpra miało na celu nie tylko zebranie funduszy na protezy dla naszego dziecka, ale także było i jest formą podziękowania i złożonego szacunku dla tych wszystkich osób, instytucji i firm, które nam pomogły wpłacając chociażby symboliczną złotówkę. Poprzez projekt Biegnę dla Kacpra wspólnie z żoną chcieliśmy pokazać, że w tym pędzącym świecie jest jeszcze miejsce na miłość, uczciwość i wrażliwość okazywaną drugiemu człowiekowi oraz wiarę w to, że nawet przeciwności losu z pomocą innych możemy przezwyciężyć. ” Tak Dariusz Szwast podsumował swój miesięczny bieg po jego zakończeniu w rodzinnych Głojscach.
Trwająca ponad 4 tygodnie inicjatywa „Biegnę dla Kacpra” od samego początku cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem, które było wynikiem ciężkiej pracy zarówno Dariusza Szwasta, pomysłodawcy i inicjatora biegu, jak również agencji Public Relations Headlines, która nagłaśniała tę wyjątkową inicjatywę. Jej efekty odzwierciedliło prawdziwe szaleństwo medialne, które objęło największe stacje telewizyjne oraz radiowe. Radio Zet objęło projekt patronatem, natomiast dziennikarze programu Dzień Dobry TVN towarzyszyli niezwykłemu tacie w kluczowych etapach jego biegu po zdrowie dla Kacpra – na starcie Gdańsku, Warszawie oraz na mecie w Głojsach. Informacje dotyczące biegu Dariusza Szwasta przez Polskę pojawiły się również w Faktach, Wiadomościach, Pytaniu na Śniadanie oraz Teleexpresie. Duże zainteresowanie ze strony mediów tradycyjnych przełożyło się na sukces inicjatywy w mediach społecznych. Od momentu założenia fanpage na Facebooku cztery tygodnie temu do 4 lipca, projekt „Biegnę dla Kacpra” zdobył ponad 43 tysięcy fanów! Ogromne wsparcie społeczeństwa przejawiało się nie tylko w komentarzach na Facebooku czy stronie internetowej projektu www.kacperkowy-skwerek.pl. W miarę pokonywania przez Dariusza Szwasta kolejnych kilometrów, coraz więcej osób przyłączało się do jego biegu,
w poszczególnych etapach, wiele osób wpłaciło pieniądze na konto Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” oraz bezpośrednio poprzez opcję wpłacania przez Internet , przez system Do More ze strony www.kacperkowy-skwerek.pl. Inicjatywę Dariusza Szwasta wsparły również firma Deutsche Bank PBC S.A. marka Atoperal Baby, które urzeczone jego determinacją i poświęceniem przekazały pieniądze na leczenie Kacpra.
Jak można pomóc ?
Dariusz Szwast stanął już na mecie swojego biegu, jednak zbieranie funduszy na leczenie Kacperka nadal trwa. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć inicjatywę zapraszamy na stronę www.kacperkowy-skwerek.pl, na której znajdują się dokładne informacje w jaki sposób można wesprzeć projekt finansowo.

Kontakt dla mediów:
Monika Wiszowata, Account Director
T: +48.22 54 70 315, e-mail: [email protected]

Izabela Iwaszko, Account Executive
T: +48 22 54 70 323, e-mail: [email protected]

4.5/5 - (157 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH