Nutrikosmetyki poprawią nasz wygląd

Sposób odżywiania ma duży wpływ na nasz wygląd. Dieta uboga w witaminy czy minerały prowadzi do pogorszenia kondycji skóry, włosów i paznokci. Wtedy warto się wspomóc nutrikosmetykami.

Co prawda większość dostępnych kosmetyków zawiera w swoim składzie odpowiednie substancje odżywcze, jednak nawet najlepsze kremy na niewiele się zdadzą, jeśli w naszej diecie będzie brakowało witamin i minerałów.

Odpowiednia suplementacja
Nutrikosmetyki to preparaty mające na celu uzupełnienie brakujących w diecie składników pokarmowych wpływających na nasz wygląd. Suplementy te, najczęściej sprzedawane w postaci kapsułek lub tabletek, zawierają składniki dobrane w taki sposób, by regenerowały skórę oraz poprawiały stan naszego organizmu. Najlepiej wybierać produkty o działaniu nakierowanym na określoną dolegliwość, w których zawartość składników aktywnych nie przekracza 80 proc. dziennego zapotrzebowania. Należy pamiętać, że składniki zawarte w nutrikosmetykach znajdują się także w codziennie spożywanych posiłkach, a ich nadmiar nie wpływa korzystnie na nasz organizm.

Olej z wiesiołka
Przykładem nutrikosmetyków na miarę naszych czasów są preparaty zawierające zimno tłoczony olej z wiesiołka, który odżywia i regeneruje każdą komórkę ciała. Olej ten dostarcza nienasyconych niezbędnych kwasów tłuszczowych: kwasu linolowego i linolinowego oraz gamma-linolinowego (GLA). Nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć ich samodzielnie, jednak są one wykorzystywane do wytwarzania prostaglandyn, które regulują działanie hormonów kontrolujących funkcjonowanie organizmu. Olej z wiesiołka wspiera także naturalną odporność, a także zapobiega niekorzystnym zmianom immunologicznym wywoływanym przez wirusy i bakterie. Ponadto wspomaga układ krążenia, utrzymując właściwą proporcję pomiędzy „złym” i „dobrym” cholesterolem, co chroni przed zawałem i nadciśnieniem. Olej z wiesiołka stosuje się też w profilaktyce i leczeniu miażdżycy, zmniejsza on bowiem niebezpieczeństwo powstawania zakrzepów. Dodatkowo regularne przyjmowanie oleju z wiesiołka działa wspomagająco w leczeniu łuszczycy, trądziku i innych chorób skórnych, poprawia wygląd włosów, a także łagodzi napięcie i bóle przedmenstruacyjne i miesiączkowe.

Zobacz, jaki produkt w kategorii Nutrikosmetyki został zgłoszony do Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2014”. Oddaj swój głos w plebiscycie i wygrywaj nagrody!


Nutrikosmetyki

4.5/5 - (225 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH