Niskowęglowa dieta stosowana przez kobiety może negatywnie wpływać na ich procesy poznawcze, potwierdziło badanie przeprowadzone na uniwersytecie w Medford w Stanach Zjednoczonych. W badaniu wzięło udział 19 kobiet w wieku od 22 do 55 lat. Każda z nich mogła wybrać dietę, którą musiała stosować przez trzy tygodnie. Część ochotniczek wybrała dietę z niską zawartością węgla, a reszta dietę niskokaloryczną. Co kilka dni sprawdzano u nich koncentrację i zdolność zapamiętywania. Jak się okazało, u kobiet stosujących niskowęglową dietę nastąpił spadek częstotliwości zapamiętywania, czas reakcji znacznie się wydłużył, zmniejszyła się również czujność w porównaniu do pań stosujących dietę niskokaloryczną. Po podaniu odpowiednich dawek węgla wszystko wracało do normy.
(Źródło: www.nytimes.com)(tm)

