Niewiedza najczęstszą przyczyną nowotworów skóry

Serwis „BBC News/Health” opublikował wyniki ankiety, z której wynika, że niemal co czwarta Brytyjka podczas zeszłorocznych wakacji nie stosowała preparatów chroniących skórę przed promieniowaniem UV. Badania przeprowadziła organizacja Macmillan Cancer Support.

Spośród 1500 ankietowanych – 22 proc. nie stosowało preparatów ochronnych podczas wakacji w ciepłych krajach. 24 proc. z nich tłumaczyło, że nie ulegają poparzeniu, 14 proc. uważało preparaty za zbyt kosztowne, a 12 proc., że nie działają.
Według danych Brytyjskiego Stowarzyszenia Dermatologów poparzenie słoneczne przynajmniej raz w życiu zdarzyło się 92 proc. osób, przy czym u co trzeciej miało to miejsce ponad dziesięć razy. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo zwiększają one ryzyko zachorowania na raka skóry. Tymczasem co roku, z jego powodu umiera około 2500 mieszkańców Wielkiej Brytanii.
Jak mówi przewodniczący Stowarzyszenia dr Stephen Jones: nie każda skóra wymaga ochrony w takim samym stopniu – szczególnie narażone są osoby o bladej, łatwo ulegającej poparzeniu skórze oraz ci, w rodzinach których były przypadki nowotworów skóry.

4.4/5 - (241 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH