Niebezpieczna marihuana

Dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii alarmuje – nawet 40 proc. ludzi może zażywać marihuanę.

Wg raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii, najczęściej używane w Polsce narkotyki to marihuana i amfetamina. W komentarzu dla „Rzeczpospolitej” Piotr Jabłoński, dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii mówi o przyczynach tego stanu rzeczy: – Marihuana jest tania i w wielu środowiskach uważana bardziej za używkę niż narkotyk. Ma opinię łagodnej i nieuzależniającej tak szybko jak inne narkotyki. I dodaje: – Na popularność marihuany wpływają też opinie o jej nieszkodliwości rozpowszechniane przez niektórych artystów czy znane osoby mające wpływ na młodych ludzi.

Duże zainteresowanie marihuaną znajduje odzwierciedlenie w policyjnych statystykach: – W ubiegłym roku odnotowaliśmy dwukrotny wzrost ujawnionych plantacji marihuany – potwierdza Adam Maruszczak, dyrektor Centralnego Biura Śledczego.

Nie ma dokładnych badań, jak dużo Polaków zażywa amfetaminę i marihuanę. Według szacunków jest to od 3 do 7 procent społeczeństwa. W aglomeracjach miejskich statystyki są przerażające – nawet 40 proc. populacji sięga po te narkotyki.

Specjaliści przestrzegają, że mimo iż siła uzależniająca marihuany jest mniejsza niż np. heroiny, to ona także jest niebezpieczna. – Jest wiele badań, które potwierdzają, że używanie marihuany zwiększa o 30-40 procent wystąpienie schizofrenii – mówi dyrektor Jabłoński. (rp.pl)

4.9/5 - (333 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH