Naturalnie na kaszel

Kaszel jest podstawowym objawem większości chorób układu oddechowego i jedną z najczęstszych dolegliwości, z jakimi pacjenci zgłaszają się do lekarza.

W leczeniu kaszlu warto sięgnąć po preparaty roślinne, które w większości są bezpieczne i nie wywołują działań niepożądanych.

Ludzie już w dawnych czasach nauczyli się, jak skutecznie łagodzić kaszel. Pierwotnie wykorzystywali w tym celu to, co mieli pod ręką, czyli substancje pochodzenia naturalnego.

Przekazywana od wieków wiedza sprawiła, że pomimo rozwoju medycyny opartej na syntetycznych substancjach, zioła i ich pochodne nie tracą na znaczeniu w leczeniu tej dolegliwości.

W większości przypadków kaszel daje się zakwalifikować do jednego z dwóch rodzajów: mokrego (z dużą ilością wydzielin w drogach oddechowych) lub suchego.

W tym drugim przypadku mamy do czynienia z powtarzaniem odruchu kaszlu, ale bez odkrztuszania wydzieliny. Sytuacja ta, szczególnie w przypadku uporczywego kaszlu, jest bardzo męcząca dla pacjenta. Dochodzi do podrażnienia i przekrwienia śluzówki dróg oddechowych, pojawia się uczucie piekącego bólu.

Jeżeli taki stan przedłuża się, może mieć niekorzystny wpływ na układ krążenia i doprowadzić nawet do utraty przytomności. Dlatego tak ważne jest łagodzenie lub hamowanie suchego kaszlu.

Tekst: “Naturalne leki na kaszel” znajdą Państwo w grudniowo-styczniowym numerze magazynu “Manager Apteki”

Warunki prenumeraty

4.8/5 - (169 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH