Nasz ekspert

Dr n. farm. Grażyna Sygitowicz z Katedry i Zakładu Biochemii i Chemii Klinicznej AM w Warszawie jest kolejnym prezentowanym przez nas ekspertem, członkiem zespołu tworzącego jury Nagrody Profesorów Farmacji. Celem nagrody jest – przypomnijmy – porządkowanie rynku suplementów diety

Działalność zawodowa doktor Sygitowicz skupia się wokół pracy dydaktycznej z zakresu chemii klinicznej, biochemii klinicznej oraz biochemii klinicznej narządowej. Jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Analityki Medycznej – DiagMed. Bierze aktywny udział w pracach Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej AM w Warszawie oraz w kursach kształcenia ciągłego farmaceutów organizowanych przez Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego AM w Warszawie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą, Towarzystwa Terapii Monitorowanej oraz Międzynarodowej Federacji Chemii Klinicznej i Medycyny Laboratoryjnej.

Główne zainteresowania naukowe dr Sygitowicz skupiają się na zagadnieniach patogenezy i diagnostyki zaburzeń gospodarki lipidowej i węglowodanowej. Ostatnio zostały one poszerzone o hodowle komórkowe rosnące w systemie monolayer, hodowle tkankowe jako hodowle przestrzenne (ukierunkowane) oraz hodowle narządowe jako podstawa do konstruowania modeli tkankowych i narządowych w warunkach in vitro, naśladujących tkanki i narządy w warunkach in vivo.

Zespół Ekspertów Farmacji będzie analizował zgłoszone suplementy diety 2 razy w roku – w styczniu i czerwcu.

W okresie od 1 czerwca 2007 r. do 30 czerwca 2008 r., Zespół Ekspertów Farmacji tworzą:

– prof.Marek Naruszewicz
– prof. Aleksander P. Mazurek
– prof. Ludwik Czerwiecki
– dr Grażyna Sygitowicz
– dr Sławomir Białek

Intencją Nagrody Profesorów Farmacji jest wskazania i pomoc w promowaniu wratościowych suplementów diety w sposób pozytywny, nie poprzez negację czy odrzucenie niezgodne z europejskim prawem.

Dodatkowych informacji udzielają:

Agata Kosińska, tel. 0- 601 941 387
[email protected]

Paweł Kruś, tel. 0 – 501 030 854
[email protected]

tel.stacjonarny (22) 622 98 34

4.8/5 - (82 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH