Nasz ekspert

Prof. dr hab. Aleksander Paweł Mazurek z Narodowego Instytutu Leków jest kolejnym prezentowanym przez nas ekspertem, członkiem zespołu tworzącego jury Nagrody Profesorów Farmacji. Celem nagrody jest – przypomnijmy – porządkowanie rynku suplementów diety.

Profesor jest członkiem Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Polskiego Towarzystwa Chemicznego, członkiem International Society of Quantum Biology oraz Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. Aktywnie działa w Polskiej Akademii Nauk oraz w Ministerstwie Nauki i Informatyzacji jako ekspert w zakresie nauk farmaceutycznych.

Przez 10 lat piastował stanowisko Dyrektora Instytutu Leków, a także był członkiem Komisji Rejestracji Środków Farmaceutycznych i Materiałów Medycznych w Polsce.

Obecnie profesor jest Kierownikiem Zakładu Farmacji Podstawowej i Stosowanej oraz Pracowni Metod Teoretycznych i Obliczeń w Narodowym Instytucie Leków. Kieruje również Katedrą i Zakładem Chemii Leków Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Warszawie.

Profesor Mazurek ocenia jakość, bezpieczeństwo stosowania i skuteczność terapeutyczną produktów leczniczych m.in. na rzecz Urzędu Rejestracji.

Działa w Komisji ds. Produktów Leczniczych w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i jest Przewodniczącym Zespołu Koordynacyjnego ds. harmonizacji dokumentacji produktów leczniczych z wymaganiami UE. Jest także przedstawicielem Polski w Pharmaceutical Forum i Standing Committee w Brukseli.

Zespół Ekspertów Farmacji będzie analizował zgłoszone suplementy diety 2 razy w roku – w styczniu i czerwcu.

W okresie od 1 czerwca 2007 r. do 30 czerwca 2008 r., Zespół Ekspertów Farmacji tworzą:

– prof.Marek Naruszewicz
– prof. Aleksander P. Mazurek
– prof. Ludwik Czerwiecki
– dr Grażyna Sygitowicz
– dr Sławomir Białek

Intencją Nagrody Profesorów Farmacji jest wskazania i pomoc w promowaniu wratościowych suplementów diety w sposób pozytywny, nie poprzez negację czy odrzucenie niezgodne z europejskim prawem.

Dodatkowych informacji udzielają:

Agata Kosińska, tel. 0- 601 941 387
[email protected]

Paweł Kruś, tel. 0 – 501 030 854
[email protected]

tel.stacjonarny (22) 622 98 34

5/5 - (3 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH