Nasz ekspert

Dr n. farm. Sławomir Białek z Katedry i Zakładu Biochemii i Chemii Klinicznej AM w Warszawie jest kolejnym prezentowanym przez nas ekspertem, członkiem zespołu tworzącego jury Nagrody Profesorów Farmacji. Celem nagrody jest – przypomnijmy – porządkowanie rynku suplementów diety

Dokotor Białek jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Stowarzyszenia “Rynologia Polska”, The UCB Institute of Allergy oraz Międzynarodowej Federacji Chemii Klinicznej i Medycyny Laboratoryjnej.

Zainteresowania naukowe dr. Białka koncentrują się na poszukiwaniu laboratoryjnych wskaźników diagnostyki chorób alergicznych, a także na ocenie zmian markerów metabolizmu tkanki kostnej. Uczestniczył w wielu projektach badawczych, których celem była ocena kliniczna leków, głównie tych o działaniu przeciwalergicznym. W 2001 r. uzyskał Certyfikat Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej w zakresie diagnostyki laboratoryjnej chorób alergicznych.

Dr Białek od 2005 r. bierze udział w kursach kształcenia ciągłego farmaceutów organizowanych przez Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego AM w Warszawie, a od 12 lat uczestniczy w pracach Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Jest członkiem rady naukowej czasopisma “Alergoprofil” oraz zastępcą redaktora naczelnego ds. naukowych w “Managerze Apteki”.

Zespół Ekspertów Farmacji będzie analizował zgłoszone suplementy diety 2 razy w roku – w styczniu i czerwcu.

W okresie od 1 czerwca 2007 r. do 30 czerwca 2008 r., Zespół Ekspertów Farmacji tworzą:

– prof.Marek Naruszewicz
– prof. Aleksander P. Mazurek
– prof. Ludwik Czerwiecki
– dr Grażyna Sygitowicz
– dr Sławomir Białek

Intencją Nagrody Profesorów Farmacji jest wskazania i pomoc w promowaniu wratościowych suplementów diety w sposób pozytywny, nie poprzez negację czy odrzucenie niezgodne z europejskim prawem.

Dodatkowych informacji udzielają:

Agata Kosińska, tel. 0- 601 941 387
[email protected]

Paweł Kruś, tel. 0 – 501 030 854
[email protected]

tel.stacjonarny (22) 622 98 34

4.6/5 - (331 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH