Nadzieja dla serc

W dniach 7-8 czerwca br. w Łodzi, w ramach projektu “Nadzieja dla serc”, odbędą się warsztaty dla dzieci z chorobami serca i ich rodziców.

Organizatorem przedsięwzięcia jest polska firma farmaceutyczna Adamed wraz z Fundacją Marka Kamińskiego. Głównym celem projektu jest przywrócenie chorym dzieciom nadziei na powrót do aktywnego życia poza szpitalem.

Warsztaty w Łodzi są czwartymi z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych weekendowych warsztatów wyjazdowych, organizowanych w ramach projektu “Nadzieja dla serc” polskiej firmy farmaceutycznej Adamed i Fundacji Marka Kamińskiego.

Dzieci z przewlekłymi problemami kardiologicznymi zaproszono w towarzystwie rodziców lub opiekunów do Hotelu Kacperskiego w Konstantynowie Łódzkim przy ulicy Łódzkiej 27/29.

Dwa dni ciekawych zajęć z doświadczonymi terapeutami ma pokazać im, że życie z przewlekłą chorobą nie musi bardzo różnić się od życia ich zdrowych rówieśników.

Rodzice natomiast, podczas zaplanowanych konsultacji z lekarzem kardiologiem i rehabilitantem, zostaną wyposażeni w fachową, praktyczną wiedzę z zakresu opieki i pracy z chorym dzieckiem przed i po operacji.

Warsztaty “Nadzieja dla serc” mają za zadanie wesprzeć psychologicznie małych pacjentów. Nadrzędnym celem jest poprawa komfortu życia chorych dzieci poprzez zajęcia wykorzystujące dostępne, nie zawsze powszechnie znane metody motywacji, relaksacji oraz radzenia sobie ze stresem.

Spotkanie ma stanowić także forum wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia rodzin z dziećmi dotkniętymi przewlekłą chorobą serca.

Dla osób dorosłych, asystujących dzieciom w warsztatach, również przygotowano specjalne zajęcia. W ramach tzw. bloku medycznego zaplanowano konsultacje ze znanym kardiochirurgiem dziecięcym prof. Jackiem Mollem, kierownikiem Kliniki Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Specjaliści przekażą rodzicom fachową wiedzę o sposobach opieki nad dziećmi po operacji serca bądź z jego dysfunkcją, metodach rehabilitacji i radzenia sobie na co dzień z chorobą ich pociech i podopiecznych.

“Adamed jako firma farmaceutyczna jest blisko pacjentów i zna ich potrzeby, dlatego też wiemy jak ważna jest nasza pomoc – nie tylko w zakresie udostępniania skutecznej terapii. Ogromne zainteresowanie jakie towarzyszyło pierwszym warsztatom w Gdańsku utwierdziło nas, że ta inicjatywa była bardzo potrzebna” – mówi Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Zarządzający firmy Adamed.
“Angażując się w organizację warsztatów dla dzieci z problemami kardiologicznymi głęboko wierzymy, że poprawią one jakość życia małych pacjentów, zaszczepiając w dzieciach i ich rodzicach, radość, optymizm i wiarę w zwycięstwo z chorobą”.

Dwudniowy program warsztatów “Nadzieja dla serc” oparty będzie na tzw. psychologii pozytywnej. Obejmuje serię praktycznych zajęć dla chorych dzieci w wieku 3-18 lat, podzielonych na trzy grupy wiekowe.

W planie znajdują się warsztaty polegające na wzmacnianiu zasobów psychicznych pozwalających uzyskać siłę wewnętrzną do planowania i realizacji celów oraz na nauce redukcji stresu i napięcia wywołanego trudną sytuacją.

Na dzieci oprócz warsztatów czekać będą także inne atrakcje, takie jak czytanie bajki na dobranoc, pokaz filmowy, zajęcia rekreacyjne na powietrzu oraz pokoje zabaw, wyposażone w zabawki i materiały do rysowania.

Zajęcia poprowadzą przygotowani pod kątem pracy z chorymi dziećmi profesjonalni trenerzy, oraz uznani przedstawiciele środowiska medycznego.

Kampania “Nadzieja dla serc” to kolejny z prospołecznych projektów prowadzonych przez firmę Adamed.

Inne programy to: Kardiologiczny Program Edukacyjno-Informacyjny “Serce na nowo”, Program Profilaktyczno-Edukacyjny “Głęboki oddech”, Ogólnopolski Program Zmiany Postaw wobec Psychiatrii “Odnaleźć siebie” oraz Kampanię Edukacyjną “Dobrze śpij, aktywnie żyj”.

Patronem medialnym kampanii “Nadzieja dla serc” jest portal edziecko.pl

Adamed to lider na polskim rynku leków nowej generacji dla wielu grup terapeutycznych m.in. kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Adamed jest właścicielem dwóch dużych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Misją firmy jest poszukiwanie nowych terapii na choroby cywilizacyjne, takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i otyłość oraz nowotwory. Adamed intensywnie rozwija swoje działy badawcze, inwestując w sprzęt laboratoryjny i szkolenie polskich naukowców.

W ciągu pięciu ostatnich lat wydatki na badania i rozwój w firmie Adamed wyniosły blisko 100 mln zł. W tym czasie w laboratoriach firmy opracowano ponad 20 patentów na własne formuły leków. Firma ze 100% udziałem kapitału polskiego powstała w 1986 roku. Funkcję Prezesa Zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.

Dodatkowych informacji udziela:
Małgorzata Czerepak

On Board Public Relations Sp z o.o.
Ecco International Communications Network
ul. Wolska 88
01-141 Warszawa, Poland
tel. (+48 22) 321 51 00; 321 11 22, fax (+48 22) 321 51 01
mobile: 0-605 161 981
e-mail: [email protected]

4.8/5 - (171 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH