Osoby chore na cukrzycę mogą kontrolować poziom glikemii przy pomocy iPoda, iPhone’a lub iPada. Jest to możliwe dzięki aplikacji MyDiab stworzonej przez Krzysztofa Hołtyna przy współpracy diabetologów z Regionalnego Centrum Diabetologii w Gdańsku.
Do tej pory po pomoc lub poradę diabetyk mógł się zgłosić tylko do lekarza, który analizował zebrane wyniki pomiarów glikemii i na ich podstawie doradzał pacjentowi. Jednak to się zmienia – nowoczesne technologie (np. aplikacje mobilne) pozwalają na szybsze i łatwiejsze kontrolowanie cukrzycy.
Aplikacją, która łączy w sobie nowoczesność i odpowiada na potrzeby zarówno diabetyków, jak i lekarzy, jest MyDiab. Jej główną funkcją jest monitorowanie glikemii i na podstawie uzyskanych danych ostrzeganie o zagrożeniach i niebezpieczeństwach związanych np. z wysokim poziomem glukozy.
MyDiab stanowi źródło wiedzy o postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, o których diabetyk może nawet nie wiedzieć. Zarówno ostrzeżenia, jak i porady są wyświetlane w postaci prostych i zrozumiałych komunikatów.
Aby znaleźć wspólny język pomiędzy nowoczesnością a sprawdzoną praktyką lekarską, aplikacja MyDiab generuje wykresy stanu glikemii (dzienny, okresowy i ciągły), które pacjent może przedstawić lekarzowi na wizycie kontrolnej.
Codzienny dostęp do wykresów, które do tej pory diabetyk mógł zobaczyć tylko u lekarza prowadzącego na ekranie jego monitora, pozwoli na własną analizę postępów walki z cukrzycą. Świadomość postępów pozwala ograniczyć nieprawidłowe cukry nawet o 10 proc.
Aplikacja MyDiab została stworzona dla Kainos Software Ltd. przez Krzysztofa Hołtyna przy współpracy diabetologów z Regionalnego Centrum Diabetologii w Gdańsku.
Można ją pobrać bezpłatnie ze strony:
https://itunes.apple.com/pl/app/mydiab/id628263862?mt=8&affId=2215727&ign-mpt=uo%3D4
(Źródło: zdrowie.wieszjak.pl
foto: © Forca | Dreamstime Stock Photos & Stock Free Images)