Mobilna przychodnia Instytutu Zdrowych Nóg

Aby poprawić świadomość Polaków dotyczącą chorób żył, rozpoczyna działalność Instytut Zdrowych Nóg. Od 25 maja wyruszyła w podróż po kraju mobilna przychodnia, w której specjaliści będą wykonywać bezpłatne badania profilaktyczne kończyn dolnych.

Przychodnia Instytutu Zdrowych Nóg odwiedzi od 25 maja do 17 sierpnia 23 miasta, m.in. Zgorzelec, Wrocław, Nowy Targ, Poznań, Olkusz, Ełk, Warszawę i Leszno.

Lekarze – na podstawie wyników przeprowadzonych badań oraz ankiet, które wypełnią pacjenci – opracują pierwszy w Polsce obszerny raport dotyczący problemu przewlekłej niewydolności żylnej.

Chirurg naczyniowy profesor Marek Maruszyński z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie podkreśla, że na rozwój żylaków mają wpływ między innymi predyspozycje genetyczne, dieta, długotrwałe stanie i siedzenie.

Problem z żylakami ma co druga kobieta i 40 proc. mężczyzn. Mniejsze lub większe pajączki na nogach mogą być nie tylko defektem kosmetycznym. Jeżeli dochodzą do tego dolegliwości bólowe, kurcze podudzi, uczucie ciężkości i zmęczenia nóg, są to objawy poważnej choroby – przewlekłej niewydolności żylnej.

Eksperci podkreślają, że na żylaki nie ma cudownego leku czy tabletki. Nogom sprzyja regularna aktywność fizyczna, pływanie, jazda na rowerze, chodzenie i bieganie.

Szczegóły dotyczące bezpłatnych badań można znaleźć na stronie: instytutzdrowychnog.pl

(Źródło: IAR)

mobilna-przychodnia.gif

4.8/5 - (215 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH