Mamy dość szybkiego życia

Szybkie tempo współczesnego życia jest największym powodem do martwienia się o swoje zdrowie. Coraz częściej mamy dość życia, w którym musimy być aktywnie 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Brak ćwiczeń, niewystarczająca ilość snu, zmęczenie i stres – takie powody do zmartwienia wymieniali na pierwszym miejscu badani Brytyjczycy. Dopiero później wymieniano bierne palenie papierosów czy picie zbyt dużej ilości alkoholu – czytamy na stronach BBC.

Biorący udziała w badaniu byli pytani, o co martwili się w ostatnich 3 miesiącach. Szkodliwe czynniki związane z codziennym, szybkim życiem były wskazywane przez 3 kobiet i 58% pytanych mężczyzn z ponad 5000 odpowiadających.

Jak komentują specjaliści, cytowani przez BBC, pokazuje to, że mamy dość życia w
społeczeństwie aktywnym 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Bardziej niż o negatywny wpływ na zdrowie używek martwimy się to, jak na nas wpływa zabiegany styl życia.

Najnowsze wynalazki, w tym na przykład telefony komórkowe, sprawiły, że jesteśmy ciągle w zasięgu. W takich warunkach o wiele trudniej jest znaleźć chwilę spokoju. Tym bardziej, że dociera do nas tak dużo informacji, iż nie jesteśmy w stanie ich wszystkich przyjąć. Może fakt, że to zauważamy spowoduje, iż znajdziemy sposób na zrelaksowanie się i uchroni przed “wypaleniem się”.

4.7/5 - (237 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH