Magia na zdrowie

Magiczne gadżety i styl myślenia tak mocno zakorzeniły się w naszej codzienności, że nie szokują nas sklepy z tajemniczymi amuletami, stoiska homeopatyczne w aptekach czy restauracje projektowane zgodnie z zasadami feng shui. Czasem ezoteryka może być jednak groźna.

Najczęściej do “magicznych” elementów rzeczywistości podchodzimy z przymrużeniem oka. Bawią nas publikowane w kobiecych pismach horoskopy i przepowiednie drukowane przez tabloidy w sezonie ogórkowym lub tuż przed wyborami.

Kto dziś pamięta, że według “Faktu” Miriam wywróżyła Zbigniewowi Ziobrze rychłe małżeństwo i spłodzenie potomka, a Donaldowi Tuskowi prezydenturę? Podobnie traktujemy wypad z przyjaciółką do tarocistki. To dla nas zabawa, tak samo niewinna jak wieczór panieński.

Jednak niektóre z pozoru śmieszne zabiegi są dla ludzi sposobem na odzyskanie równowagi ciała i ducha. Szczególnie popularne w Polsce są bioenergoterapia i różnego rodzaju metody zaczerpnięte z orientalnej medycyny ludowej. Dużo zwolenników ma też fitoterapia, czyli ziołolecznictwo, oraz homeopatia.

Pełen tekst artykułu znajdą Państwo w kwartalniku “Na zdrowie Bez recepty”

Zobacz: warunki prenumeraty

4.8/5 - (224 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH