Bionect Silverspray

Bionect Silverspray jest pudrowym opatrunkiem w aerozolu do stosowania miejscowego, zawierającym sól sodową kwasu hialuronowego (HA) i srebro koloidalne. Kwas hialuronowy jest biologicznym polisacharydem (glikozaminoglikanem) znajdującym się w przestrzeni międzykomórkowej większości tkanek, gdzie wiąże duże ilości wody i tworzy lepki, uwodniony żel, nawet w niskim stężeniu. W trakcie gojenia rany HA umożliwia szybką dyfuzję molekuł rozpuszczających się w wodzie i migrację komórek. Obecność srebra koloidalnego zapobiega skażeniu mikrobiologicznemu opatrunku i chroni ranę przed nadkażeniem bakteryjnym z zewnątrz.

HA i srebro są połączone z podłożem (lekki kaolin i dwutlenek krzemu) o właściwościach absorpcyjnych. Dzięki swojej szczególnej postaci wyrób Bionect Silverspray ogranicza wysięk, tworząc środowisko sprzyjające naturalnemu procesowi gojenia i stanowi skuteczną barierę dla przenikania mikroorganizmów. Wyrób pozostaje w miejscu zastosowania również w razie rozciągania brzegów rany. Można go z łatwością usunąć oczyszczając ranę roztworem fizjologicznym.

Skład:
Składnik główny: Sól sodowa kwasu hialuronowego 0,2%. Inne składniki: srebro koloidalne 2,0%, dwutlenek krzemu, lekki kaolin i n-butan jako gaz nośny (propelent).

Wskazania:
Bionect Silverspray jest wskazany do doraźnego miejscowego leczenia niezakażonych uszkodzeń skóry (tj. otarć, zadrapań, pęknięć, rozcięć, drobnych ran pooperacyjnych, oparzeń pierwszego i drugiego stopnia) i do zapewnienia wilgotnego środowiska rany, chroniącego przed nadkażeniem bakteryjnym z zewnątrz.

Sposób podawania:
Przed zastosowaniem wyrobu należy oczyścić leczone miejsce. Następnie dobrze wstrząsnąć pojemnikiem i trzymając go w pozycji pionowej rozpylić dostateczną ilość pudru aby przykryć powierzchnię rany. Rozpylać z krótkimi przerwami. Po zastosowaniu wyrobu Bionect Silverspray zaleca się przykrycie leczonej okolicy jałowym opatrunkiem. Stosować raz lub dwa razy dziennie w zależności od stanu klinicznego.

Przeciwwskazania:
Wyrobu Bionect Silverspray nie należy stosować u osób ze stwierdzoną indywidualną nadwrażliwością na jego składniki. Zaleca się, aby kobiety w ciąży zasięgnęły porady lekarza przed użyciem wyrobu.

Środki ostrożności:
Nie zaleca się stosowania wyrobu dłużej niż przez cztery tygodnie. Należy skonsultować się z lekarzem w razie nieprawidłowego procesu gojenia lub zakażenia po krótkim okresie stosowania wyrobu. Należy chronić twarz pacjenta w trakcie rozpylania wyrobu na górne partie ciała. Nie rozpylać w pobliżu twarzy lub na twarz. Nie wdychać pudru. W razie przypadkowego spożycia lub inhalacji należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Unikać bezpośredniego kontaktu pojemnika z raną. Tak jak w przypadku wszystkich produktów zawierających srebro należy unikać nasłoneczniania obszarów pokrytych wyrobem.

Ostrzeżenia:
W kontakcie z wilgotną skórą wyrób przyjmuje kolor zielonkawobrązowy ze względu na typ srebra koloidalnego wchodzącego w jego skład; nie ma to jednak ujemnego wpływu na działanie oraz bezpieczeństwo stosowania i wyrób może zostać z łatwością zmyty. Wyrobu nie stosować jednocześnie z enzymami proteolitycznymi lub środkami dezynfekującymi zawierającymi czwartorzędowe sole amonowe. Po każdym zastosowaniu zamknąć opakowanie. Nie stosować w razie uszkodzenia opakowania. Nie stosować wyrobu po terminie ważności podanym na opakowaniu. Termin ważności dotyczy wyrobu prawidłowo przechowywanego. Zawartość pojemnika jest pod ciśnieniem i jest łatwopalna. Nie przekłuwać i nie wrzucać pojemnika do ognia. Nie używać i nie przechowywać w pobliżu źródeł ciepła lub otwartego ognia. Nie przechowywać w warunkach bezpośredniego nasłonecznienia. W temperaturze powyżej 50°C pojemnik może wybuchnąć. Po zużyciu, opakowanie usunąć zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Działania niepożądane:
Może wystąpić przejściowe uczucie pieczenia lub podrażnienie, jednak bez dalszych konsekwencji.

Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze poniżej 40°C.

Opakowania:
50 ml pojemnik pod ciśnieniem, zawierający 4 g pudru w aerozolu.

Wyprodukowany przez:
FIDIA Farmaceutici S.p.A.; Via Ponte della Fabbrica 3/A; 35031 Abano Terme (Padwa) Włochy.

Dystrybutor:
Medagro International Sp. z o.o. Łazy, ul. Podleśna 83, 05-552 Wólka Kosowska.

Wyrób medyczny: CE 0459


Więcej informacji na stronie:

www.medagro.com.pl


Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH