Leczenie w ciemno

Te same składniki pojawiają się – nawet w tych samych dawkach – zarówno w lekach jak i w suplementach diety. Czy taki suplement nie ma właściwości takich samych jak stojący obok lek? – pyta Urszula Osiecka, specjalistka ds. marketingu.

Próbą odpowiedzi na te wątpliwości może być może być pomysł Media TV Plus Sp. z o.o. ustanowienia Nagrody Profesorów Farmacji.

Media TV Plus proponuje, żeby grono wybitnych specjalistów tworzących Zespół Ekspertów Farmacji analizowało dwa razy w roku zgłoszone przez producentów i dystrybutorów suplementy.

Intencją Nagrody Profesorów Farmacji jest wskazania i pomoc w promowaniu wratościowych suplementów diety w sposób pozytywny, nie poprzez negację czy odrzucenie niezgodne z europejskim prawem.

Oto list, który do nas nadesłała Urszula Osiecka, specjalistka ds. marketingu, AGROPHARM S.A.:

Każdego dnia natykamy się na problemy które, dotyczą nie tylko witamin i minerałów – również substancji pochodzenia roślinnego. Te same składniki pojawiają się – nawet w tych samych dawkach – zarówno w lekach jak i w suplementach. Czy taki suplement nie ma właściwości dokładnie takich samych jak stojacy obok lek?

To tylko jeden problem. Innym jest “odsianie ziarna od plew”.
Suplementy (nawet o potwierdzonym działaniu) często przegrywają walkę
konkurencyjną ze środkami, które wzięły się nie wiadomo skąd. Informacja na takich opakowaniach osobom niewtajemniczonym daje gwarancje zdrowia, szczęscia i urody – a mnie ręce opadają – kto pozwolił żeby to się pokazało na rynku?

Informacji na temat Nagrody Profesorów Farmacjiudzielają:

Paweł Kruś, tel. 0 – 501 030 854
[email protected]
tel.stacjonarny (22) 622 98 34

4.9/5 - (139 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH