Lecz się odpowiedzialnie, bo warto.

Kampania „Lecz się odpowiedzialnie” to seria 4 filmów o charakterze edukacyjnym pokazującym najczęstsze sytuacje, w których pacjenci podejmują decyzje odnośnie swojego zdrowia. Kampania skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych, aktywnych zawodowo, którzy najczęściej dokonują samodiagnozy. Poprzez pokazanie najczęstszych zachowań PASMI zwraca uwagę na odpowiedzialne podejście do stosowania leków wskazując na właściwe rozwiązania.

„Zależy na tym, aby pacjent świadomie i odpowiedzialnie korzystał z samoleczenia. Przed zażyciem leku powinien przeczytać ulotkę, a także powinien sprawdzić skład zażywanego leku i dopuszczalną dobową dawkę danej substancji czynnej. W sytuacji, gdy nie wie co mu dolega powinien zasięgnąć porady lekarza.”  – powiedziała Ewa Jankowska Prezes PASMI. ”Samoleczenie to bardzo ważny element zdrowia publicznego, którego znaczenie podkreślane jest również przez Światową Organizację Zdrowia. Ważne jest jednak, aby pacjent robił to w sposób odpowiedzialny i świadomy.”

Kampania „Lecz się odpowiedzialnie” będzie promowana na kanale You Tube oraz za pośrednictwem strony odpowiedzialneleczenie.pl, na której pacjenci mogą znaleźć również inne porady dotyczące samoleczenia i stosowania leków bez recepty.
To jedna z nielicznych prób podniesienia wiedzy każdego z nas o prawidłowym i bezpiecznym stosowaniu leków bez recepty i suplementów diety. Nie z każdym problemem zdrowotnym należy biec do lekarza i nikt na świecie się tak nie zachowuje. Warto też zauważyć, że budżet żadnego ministerstwa zdrowia nie pokryłby kosztów pracy lekarzy, jeśliby ilość wizyt z lekkimi, sezonowymi chorobami lawinowo rosła.

Kampania „Lecz się odpowiedzialnie” traktuje podmiotowo zdrowie pacjentów i – co najważniejsze – uczy. Warto to docenić po ośmiu latach działalności propagandowej profesora Zbigniewa F. polegającej na kreowaniu strachu, sianiu paniki i używaniu demagogii wobec całej kategorii preparatów dostępnych bez recepty. Ta działalność przyniosła wiele szkód polskim producentom i pacjentom. Prof. Zbigniew F. nie jest już dyrektorem Narodowego Instytutu Leków, którego autorytet obniżał swoimi wypowiedziami dla mediów.
(PK

4.6/5 - (30 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH