Kluczowa opinia

Zagraniczny ekspert do sprawy doktora Mirosława G. został już powołany. Opinię wyda światowej sławy specjalista od przeszczepów serca prof. Roland Hetzer z Niemiec. Śledczym zależy na tym, by prof. Hetzer wydał opinię związaną z kontrowersyjnym zarzutem zabójstwa, jaki postawiono Mirosławowi G. Ekspertyza ma odpowiedzieć na pytanie, czy sposób leczenia Jerzego Gołębia, pacjenta spod Łodzi, był prawidłowy. Chory zmarł po tym, jak Mirosław G. przeszczepił mu serce. Zrobił to w czasie, gdy ten miał m.in. zapalenie płuc.

O wyborze biegłego z zagranicy śledczy zdecydowali, gdy sąd, zwalniając lekarza z aresztu, uznał, że na zabójstwo nie ma dowodów. Opinia będzie kluczowa: od niej zależy, czy zarzut, za który grozi dożywocie, utrzyma się czy przepadnie. Gdyby przepadł, zostanie podejrzenie o korupcję.

Jak pisze “Życie Warszawy” prof. Hetzer to światowa sława. Przeprowadził ok. 500 operacji przeszczepienia serca, jest wybitnym znawcą tematu. Ma związki z Polską: żonę Polkę i polskiego asystenta.

4.7/5 - (163 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH