Jedz orzechy wiosną

Zima odchodzi w zapomnienie, zmieniamy garderobę na lżejszą, spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu. Choć chciałoby się krzyknąć „chce mi się!”, jakoś nie mamy na to siły… Dlaczego?

Zimowa dieta przysporzyła nam w organizmie niedoborów wielu substancji odżywczych. Odpowiedzialna jest za to przede wszystkim dieta uboga w składniki odżywcze i witaminy. Podpowiadamy, jak uzupełnić je z pomocą orzechów.

Migdały i nerkowce

Czujemy niemoc i zniechęcenie, nawet gdy za oknem świeci słońce. To wpędza nas w wyrzuty sumienia. Gdy znowu poczujesz, że nie masz na nic ochoty, sięgnij po miseczkę migdałów. Zawarta w nich witamina E ustabilizuje poziom twojej energii. Wybieraj te sygnowane przez Instytut Żywienia i Żywności. Będziesz mieć pewność, że sięgasz po pełnowartościową przekąskę. W momentach niemocy chrup również orzechy nerkowca. Dobroczynne działanie zawartego w nich żelaza wspomoże transport tlenu po twoim organizmie, dzięki czemu szybciej poczujesz przypływ sił witalnych.

Orzechy włoskie i laskowe

Nie możesz zebrać myśli i potrzebujesz kilku minut na zastanowienie się, o czym przed chwilą myślałeś? Rozkojarzenie często wynika z przemęczenia i znużenia organizmu. Aby wyeliminować ten problem sięgaj po orzechy włoskie. Zawarta w nich witamina B6 pomoże ci jaśniej myśleć. Podobnie zadziała zawarty w orzechach laskowych magnez. Dodatkowo samo chrupanie uaktywni twój organizm. Nie sięgaj po kolejną kawę, tylko po garść ulubionych orzechów, które pobudzą twój umysł do działania!

Orzechy brazylijskie

Przedwiośnie to okres, w którym jesteśmy wyjątkowo narażeni na różne infekcje. Winne temu jest tzw. wiosenne przesilenie. Składają się na nie gwałtowne zmiany temperatur i warunków atmosferycznych. To sprzyja namnażaniu się wirusów w powietrzu. My zaś dodatkowo ułatwiamy im drogę do naszego organizmu, ubierając się nieadekwatnie do pogody. W tym okresie sięgaj po orzechy brazylijskie. Wysoka zawartość selenu oraz cynku skutecznie wspomogą funkcjonowanie twojego układu odpornościowego. Dzięki temu łatwiej ustrzeżesz się przez czyhającym sezonem grypowym.


Informacja prasowa: 38PR & Content Communication
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH