Implant słuchowy dzięki Nagrodzie Zaufania

Od początku swojej działalności Nagroda Zaufania „Złoty OTIS” wspiera osoby i organizacje, działające na rzecz potrzebujących pacjentów. W 2005 r. dzięki pieniądzom z licytacji rzeźby Włodzimierza Pytkowskiego „Wenus Amazonek” udało się sfinansować implant słuchowy dla niesłyszącej od urodzenia dwuletniej Julii Sałgut.

Operację wszczepienia implantu wykonano w ówczesnym Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, kierowanym przez prof. Henryka Skarżyńskiego. Warto zaznaczyć, że pierwszą na świecie operację wszczepienia implantu ślimakowego u dziecka z częściową głuchotą profesor wykonał zaledwie rok wcześniej.

W 2005 r. prof. Henryk Skarżyński został laureatem Nagrody Zaufania. Kapituła doceniła jego ogromne zaangażowanie w pomoc osobom z wadami słuchu. Kilka lat później profesor dołączył do grona Kapituły.

Prof. Skarżyński jako pierwszy w Polsce i Europie Środkowej dokonał pionierskiej operacji wszczepienia implantu ślimakowego przywracając słuch osobie głuchej. Otrzymał wiele prestiżowych nagród naukowych.

W 2012 r. miało miejsce otwarcie Światowego Centrum Słuchu/World Hearing Center w Kajetanach. To unikalna, pierwsza tego typu placówka na skalę międzynarodową.

4.6/5 - (290 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH