Grzegorz Miecugow: wychowałem się na Trójce


Grzegorz Miecugow: polski dziennikarz, wydawca i prezenter. Obecnie szef zespołu wydawców w TVN24. Współgospodarz „Szkła kontaktowego”. Za ten program otrzymał (wspólnie z Tomaszem Sianeckim) Wiktora 2006. Jest także współautorem książki „Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu”.

Praca w TVN różni się od pracy w TVP…
…jest spokojniejsza. Nie ma ciągłych roszad kadrowych wynikających ze zmian politycznych. Poza tym mniej rywalizujemy ze sobą, a bardziej współpracujemy, i chyba w TVN bardziej się lubimy. Mówię chyba, bo w TVP nie pracuję już od 15 lat.

** Recepta na ogromny sukces„Szkła kontaktowego” to…**
…dobrze dobrani ludzie. Ludzie, którzy są jak ja to nazywam „dobroduszni”, to znaczy tacy, którzy jak zobaczą płynącą krew, to jej nie piją, tylko próbują zatamować ranę.

** Redaktorowi Sianeckiemunajbardziej zazdroszczę… **
…hmm, niczego Tomkowi nie zazdroszczę. Mało czego zazdroszczę. Ale od zazdrości nie jestem wolny, bo zazdroszczę wszystkim, którzy potrafią grać na fortepianie. I może jeszcze tym, którzy dobrze znają siedem języków obcych.

** Z wielu przeprowadzonychwywiadów najbardziej pamiętam… **
…rozmowę ze Stanisławem Lemem. To człowiek o niezwykłych horyzontach. Dzięki tej rozmowie powstał cykl wywiadów „Inny Punkt Widzenia”.

** „Trójka do potęgi” to książka o…**
…trójce warszawskich socjologów, którzy wchodzą na drogę przestępstwa, a na ich trop wpada policja, Interpol i dziennikarze. Książkę napisałem na zamówienie Trójki, która swoje 50-lecie chciała uczcić spektaklem teatralnym. Historię na scenę przeniósł Wojciech Zimiński. W spektaklu gram policjanta.

** Trójka jest najlepszym na świecie radiem…**
…z wielu powodów. M.in. dlatego, że na niej się wychowałem. Moje sympatie muzyczne i literackie w dużej mierze zawdzięczam właśnie Trójce. Moje poczucie humoru też.

** Moja przygoda z Trójką rozpoczęła się…**
…40 lat temu od radioodbiornika Alina. To było pierwsze radio z UKF w moim domu rodzinnym. Teraz mam łatwiej, bo noszę na szyi takie urządzenie, które poza radiem ma jeszcze mnóstwo innych możliwości, ale z nich nie korzystam.

Przez wiele lat bardzo dużo paliłem. Teraz…
…jestem człowiekiem wolnym od nałogu. Kiedyś na przykład musiałem zatrzymywać się w drodze na wakacje, bo już od dwóch godzin nie paliłem, a teraz nie muszę. Gdy widzę palącego człowieka współczuję mu…

** Pytania, które najczęściej zadaję sobie ostatnio to…**
…pytania o kosmos. Jestem w trakcie lektury książki Michała Hellera „Kosmiczne rekolekcje”. To najmądrzejsza książka o kosmosie jaką kiedykolwiek czytałem. A skoro kosmos, to fizyka i metafizyka…

** Najbardziej jestem dumny z tego, że…**
…nigdy nie spowodowałem wypadku samochodowego, a przejechałem różnymi samochodami 900 tysięcy kilometrów.

** Tegoroczne wakacje zamierzam spędzić…**
…najchętniej w podróży do Prowansji.

5/5 - (59 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH