Gmina Wodynie i Gmina Paprotnia zdobyły tytuł „Zdrowa Gmina”

Spośród 10 laureatów konkursu, jury wyłoniło 4 zwycięskie gminy, wśród których znalazły się: ex aequo na I miejscu – Gmina Paprotnia i Gmina Wodynie, na II miejscu – Miasto i Gmina Pilawa, na III miejscu – Gmina Stare Babice.
Zdrowa Gmina to pilotażowy Konkurs skierowany do gmin województwa mazowieckiego. Powstał on w celu zwiększenia liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych – organizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych (NPZChN) na terenie województwa mazowieckiego.
Zwycięzcy konkursu nie tylko zanotowali najwyższy średni wzrost zgłaszalności na badania skryningowe, ale również mieli najciekawsze pomysły na promocję prewencji chorób nowotworowych w społecznościach lokalnych, z wykorzystaniem nagrody głównej – 100 000 zł.
Podczas uroczystości wręczono również specjalne wyróżnienia, m.in. „Złoty Łuk” od Stowarzyszenia „Amazonki ” Warszawa-Centrum dla Gminy Wodynie, która w okresie od marca do sierpnia br. odnotowała 20% wzrost zgłaszalności na badania mammograficzne, „Złotą Perłę Mądrości” od Ogólnopolskiej Organizacji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy „Kwiat Kobiecości” dla Gminy Paprotnia, która w tym samym okresie uzyskała największy wzrost zgłaszalności na cytologię – 13,56% oraz „Wyróżnienie Publiczności” w głosowaniu internetowym za najlepszy projekt dla Gminy Wodynie.
W gali finałowej konkursu udział wzięli Patroni Honorowi – przedstawiciele, m.in. Wojewody Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Zdrowia i Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

4.7/5 - (109 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH