Facebook próbuje wejść na rynek opieki zdrowotnej. Trwają eksperymenty z online’owymi „społecznościami wspierającymi”, które mają łączyć osoby cierpiące na podobne schorzenia. Koncern pracuje też nad aplikacjami radzącymi użytkownikom, w jaki sposób zmienić swój styl życia na bardziej zdrowy.
Analitycy Facebooka zauważyli, że osoby cierpiące na chroniczne choroby często szukają porady w sieciach społecznościowych, a popularność takich serwisów jak PatientsLikeMe pokazuje, że chętnie dzielą się też doświadczeniami z innymi osobami.
Od kilku miesięcy napływają informacje jakoby przedstawiciele Facebooka spotykali się ze specjalistami z rynku medycznego oraz przedsiębiorcami, a celem tych spotkań jest stworzenie nowej platformy badawczo-rozwojowej dla aplikacji medycznych.
Na razie nie wiadomo, w jaki sposób Facebook będzie chciał zarobić na online’owym rynku medycznym. Firma, w obawie o prywatność użytkowników, nie pozwala koncernom farmaceutycznym na reklamowanie leków na receptę. Jednak podobno koncern ma kilka pomysłów, w jaki sposób nie wywołać kontrowersji wokół delikatnej kwestii prywatności i zdrowia.
Może na przykład oferować aplikacje w taki sposób, by nie kojarzyły się z Facebookiem. Jak bowiem wykazały badania, większość użytkowników nie ma na przykład pojęcia, że serwis Instagram należy do Facebooka. Zaprezentowanie aplikacji pod inną nazwą, hostowanej w innej domenie, może zmylić użytkowników i nie będą się oni obawiali, że Facebook wie o nich zbyt dużo.
(Źródło: kopalniawiedzy.pl)
Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!
To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.
ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU
Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.