Szczotkowanie cellulitu - sposoby na celulit

Domowe sposoby na cellulit: Szczotkowanie

Wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut dziennie, by skóra stała się bardziej dotleniona, pory zostały odblokowane, i wyglądała na młodszą.  Jest to możliwe dzięki bardzo prostej czynności: szczotkowaniu. Oprócz tego, szczotkowanie przyczynia się także do redukcji cellulitu. 

Co daje szczotkowane?

Krótkoterminowo: Szczotkowanie ciała, codzienne i systematyczne, stanowi ważny element kompleksowej pielęgnacji skóry. Ten prosty zabieg pozwala usunąć stary, zrogowaciały naskórek, oczyszczając powierzchnię skóry. Umożliwia to jednocześnie prawidłową odbudowę komórkową. W efekcie szczotkowania skóry, wzrasta wchłanialność składników odżywczych z kremów, które stosujemy w codziennej pielęgnacji. Oprócz tego, metoda ta skutecznie odblokowuje pory, dzięki czemu skóra staje się właściwie dotleniona.

Długoterminowo: W dłuższym okresie, szczotkowanie pozwala na poprawę kolorytu skóry, sprawia, że wygląda młodziej, a także przyczynia się do redukcji cellulitu. Doskonale ujędrnia i modeluje sylwetkę.

Zabieg szczotkowania pobudza układ krwionośny oraz limfatyczny, który w głównej mierze przyczynia się do usuwania zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu.

Domowe sposoby na cellulit i nie tylko

Zabieg szczotkowania polecany jest wszystkim, zarówno osobom posiadającym problemy z nadwrażliwością skóry, przebarwieniami, czy zatkanymi porami, jak i tym, którzy borykają się z problemami wrastających włosków w skórę (efekt depilacji).

Szczotkowanie ciała polecane jest także dla osób, które cierpią na niewydolność krążenia. Regularne wykonywany zabieg podczas codziennej kąpieli, widocznie ujędrni skórę oraz zminimalizuje widoczność cellulitu.

Przeciwwskazania stosowania metody szczotkowania

Głównym przeciwwskazaniem do szczotkowania są wszelkiego rodzaju rany oraz stany zapalne występujące na powierzchni skóry. Nie zaleca się też tej metody w przypadku wystąpienia oparzeń słonecznych oraz innych uszkodzeń skóry.

Kiedy najlepiej szczotkować skórę?

Najlepiej szczotkować skórę rano, przed prysznicem oraz przed zastosowaniem balsamu. Pozwala to podczas kąpieli na skuteczne zmycie z siebie pozostałości wyszczotkowanego, zrogowaciałego naskórka i pozwolić na lepsze wchłonięcie składników mineralnych pochodzących z kosmetyków pielęgnacyjnych. Dzięki szczotkowania o poranku, możemy pobudzić swoje ciało i dostarczyć dodatkowej energii.

Nie poleca się szczotkowania wieczorem, by nie pobudzać się tuż przed snem. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując zabieg codziennie.

Jak prawidłowo szczotkować skórę? 

Szczotkę należy trzymać w pozycji poziomej, pod kątem ok. 45 stopni do siebie. Szczotkujemy ciało wykonując długie, posuwiste ruchy. Zabieg rozpoczynamy od nóg, kierując się w stronę serca. W okolicach żołądka zaleca się stosowanie półkolistych ruchów, zgodnie ze wskazówkami zegara.

 

 

Jaka szczotka jest najlepsza?

Najlepsza szczotka to taka, która ma długie włosie. Nie poleca się stosowania szczotek z krótkim włosiem, ponieważ może ona przeszkadzać w płynnym wykonywaniu ruchów.  Pielęgnacja szczotki odbywa się poprzez umycie włosia pod ciepłą wodą z mydłem raz w tygodniu, a następnie wysuszenie jej w temperaturze pokojowej.


Źródło: informacja prasowa / Wypowiedź: Monika Honory, autorka Programu Przemian

4.5/5 - (148 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH