Dermatologia estetyczna


Po 30. roku życia w skórze zachodzą niekorzystne zmiany; pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci sprężystość. W jej rewitalizacji pomogą nam nieinwazyjne zabiegi, jakie oferują nam nowoczesne gabinety dermatologiczne.

Współczesne osiągnięcia naukowe w dermatologii pozwalają leczyć zmiany zachodzące w skórze na skutek naturalnego procesu starzenia, działania promieni UV czy przebytych chorób skóry. Po 30. roku życia w skórze zachodzą niekorzystne zmiany. To okres, w którym pojawiają się pierwsze widoczne zmarszczki, komórki odnawiają się coraz rzadziej, warstwa rogowa staje się grubsza, zanikają włókna kolagenowe, a skóra traci sprężystość. Przy takich zmianach nie wystarczają już kremy ani maseczki, a peelingi kosmetyczne poprawiają raczej nasze samopoczucie niż obraz skóry. Poprawę mogą przynieść tylko zabiegi i preparaty głęboko działające aż do skóry właściwej. Nowoczesne gabinety dermatologiczne oferują szeroką gamę nieinwazyjnych zabiegów, opartych na działaniu alfa- i beta- hydroksykwasów, kwasu trójchlorooctowego, środków antyoksydacyjnych, kwasu witaminy A i C.
Dermatologiczne zabiegi lekarskie skutecznie poprawiają wygląd skóry przy zmniejszonej elastyczności, rozszerzonych porach, zaburzeniach barwnikowych, zmianach posłonecznych, uszkodzeniach spowodowanych trądzikiem, powierzchniowych bliznach, przebarwieniach hormonalnych, ostudach, plamach soczewicowatych oraz zmianach powstałych na skutek reakcji fototoksycznej.

Peelingi medyczne zwiększają elastyczność skóry, zmniejszają ilość i głębokość zmarszczek, ujednolicają zabarwienia cery, zmniejszają nierówności, zamykają pory, poprawiają owal twarzy.

NIEOPERACYJNE USUWANIE ZMARSZCZEK:

  • BOTOX – toksyna botulinowa, wstrzyknięta w małej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową, powoduje lekki paraliż mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki w danym miejscu. W wyniku zastosowania botoksu wyraz twarzy nie ulega zmianie przy jednoczesnym zaniku zmarszczek. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.
  • PERLANE, RESTYLANE, JUVEDERM, JUVELIFT, RESTYLANE FINE LINE – to preparaty, które kształtują powierzchnię skóry przy użyciu kwasu hialuronowego. Preparat – wstrzyknięty w małych cząsteczkach – wiąże wodę w skórze, wypełnia jej tkanki, podnosi powierzchnię ujędrniając ją na nowo. Efekt utrzymuje się około roku.
  • MEZOLIT – wykonuje się go w przypadkach skóry zwiotczałej na twarzy, brzuchu, wewnętrznej stronie ramion. Skórę “ostrzykuje się” koktajlem kwasu polimlekowego, kwasu hialuronowego, krzemu, prokainy i witamin. Mieszanka ta powoduje zagęszczenie skóry poprzez odbudowę włókien kolagenowych i elastyny. Dla pełnego efektu powinno się wykonać 4 zabiegi co 4-6 tygodni. Efekt utrzymuje się od 2 do 6 lat.
  • NEW FILL – to implant do wypełniania zmarszczek na bazie kwasu polimlekowego (cząsteczka naturalnie występująca w organizmie). Kwas polimlekowy zapewnia całkowite bezpieczeństwo i daje długotrwały efekt. Przed zabiegiem nie wykonuje się testów alergicznych, ponieważ kwas polimlekowy nie zawiera białek. Średnio wykonuje się 2-3 zabiegi odstępie 2-3 tygodni.
  • EASY PHYTIC PEEL – to powierzchniowy peeling o opóźnionym działaniu. Po nim łuszczenie skóry przebiega łagodnie. Zabieg jest bezbolesny; najlepsze efekty uzyskuje się stosując go co 6 miesięcy.
  • PEELING MIGDAŁOWY – daje widoczny efekt poprawy płytkich zmarszczek pacjentów od 1 do 4 fototypu, wyraźnie rozjaśnia nieregularne przebarwienia powierzchniowe oraz przebarwienia pozapalne. Bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego wyraźnie wpływają na poprawę skóry z trądzikiem pospolitym. Zabieg może być powtarzany co 21-30 dni.
  • YELLOW PEEL – jednych z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w dermatologii i medycynie estetycznej. To najmniej inwazyjny peeling chemiczny dostępny na rynku. Usuwa warstwę rogową naskórka na różnych poziomach, a jego intensywność działania można indywidualnie dopasować do rodzaju uszkodzeń skórnych. Częstotliwość zabiegów co 30-60 dni.
  • CHEMABRAZJA KOLOROWA (BLUE PEEL) – zabieg wykonywany głównie wiosną i jesienią. Przed kuracją skóra musi być odpowiednio przygotowana, a po niej – przez 2 tygodnie jest zaczerwieniona, obrzękła i złuszcza się. Koniecznie należy ją chronić przed promieniami UV. Błękitny peeling swoją nazwę zawdzięcza preparatowi zawierającemu niebieski barwnik, który podczas zabiegu zmienia kolor od białego do granatowego, informując tym samym jak głęboko preparat wniknął w naskórek. Zabieg wiąże się z koniecznością pozostania w domu przez kilka dni, aż do odbudowy nowego naskórka.
  • UNIDEEP – nowy głęboki peeling, który działa na warstwę brodawkową skóry. Jest przeznaczony dla pacjentów oczekujących szybkich efektów, przy jak najmniejszym prawdopodobieństwie powikłań. Po zabiegu skóra jest przez około 2 dni obrzęknięta, sucha i ciemniejsza niż normalnie. Złuszczanie następuje przez 7 kolejnych dni.

Efekty wszystkich zabiegów to widoczna rewitalizacja skóry, polegająca na jej nawilżeniu, pogrubieniu warstw głębszych naskórka, zmniejszeniu ilości atypowych komórek w naskórku, pobudzeniu syntezy kolagenu, elastyny. Wszystkie te kuracje mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarzy w specjalistycznych gabinetach lekarskich.

Konsultacja dr med. Andrzej Ignaciuk, przewodniczący Sekcji Medycyny Estetycznej PTL

4.5/5 - (286 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH