Co to jest chlorella?

Chlorella jest określana jest jako multiwitamina natury. To mikroskopijnej wielkości glon, występujący w słodkich wodach. Chlorella ma szerokie spektrum korzyści w walce z wieloma dolegliwościami i chorobami. Alga ta jest zaliczana do elitarnego grona super-food, czyli żywności, która w swoim składzie zawiera wyjątkowo cenne dla organizmu składniki.

Chlorella zawiera najwyższą do tej pory stwierdzoną koncentrację chlorofilu ze wszystkich naturalnych organizmów. To sprawia, że ma właściwości przeciwnowotworowe oraz naturalnie odkwasza organizm i usuwa z niego toksyny. W skład chlorelli wchodzą witaminy A, B1, B2, B6, B12, C i E. Codzienna suplementacja chlorellą jest pomocna również dla cierpiących na chroniczne zaparcia i wzdęcia. Jak dowodzą badania, regularne przyjmowanie chlorelli przyniosło ulgę u 85% badanych, którzy cierpieli na tego typu schorzenia. Unikalne właściwości algi do wspomagania metabolizmu mogą mieć też wpływ na zredukowanie ogólnej tkanki tłuszczowej.
Chlorella zawiera w sobie do 60% białka, co oznacza, że jest idealnym uzupełnieniem diety wegetariańskiej i wegańskiej. Dodatkowo, alga ta korzystnie wpływa na ochronę układu immunologicznego – tak więc rozpoczęcie suplementacji jest zalecane szczególnie teraz – w okresie jesienno-zimowym. Chlorella dba jednak też o wygląd zewnętrzny – pomaga przywrócić skórze blask i promienność, poprzez usuwanie z organizmu wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się skóry.

Najczystsza chlorella pochodzi z Korei. Badania wykazały, że algi hodowane w tym kraju, w stawach o najwyższej kontroli jakości na świecie nie wykazują żadnego zanieczyszczenia przez aluminium oraz inne metale ciężkie.

(fot. dzięki uprzejmości graur razvan ionut, http://www.freedigitalphotos.net)

4.6/5 - (84 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH