Bezpiecznie likwiduj ból


Ból jest ważnym sygnałem, za pośrednictwem którego nasz organizm informuje, że dzieje się z nim coś złego.

  • ###Ból nasz powszedni
    Ból pozwala zlokalizować źródło dolegliwości. Pojawia się nagle i zawsze w „nieodpowiednim” momencie: bóle głowy przed ważnym spotkaniem lub egzaminem, bóle menstruacyjne przed wypadem za miasto i spotkaniem z przyjaciółmi, „piłujący” czaszkę ból zęba, który nie pozwala skupić się na niczym innym. Na ból narażeni jesteśmy również po intensywnym wysiłku fizycznym, kiedy nadwyrężamy mięśnie (na treningu, długim spacerze, w czasie prac domowych). Wysiłek fizyczny może wywołać bóle stawów, podobnie jak przesiadywanie w jednej pozycji, które powoduje bóle pleców i kręgosłupa (długa jazda samochodem, praca przy komputerze).

Aktywne życie sprzyja częstszym urazom, szczególnie jeśli uprawiamy sport, a pośpiech związany z nawałem obowiązków może nieraz spowodować ból głowy.

Ibuprofen likwiduje źródło bólu
W terapii bólu powinno się zwrócić uwagę na specyfiki, które nie tylko go uśmierzają, ale także likwidują jego przyczynę. Tak działają preparaty zawierające ibuprofen. łagodzą ból, a poprzez działanie przeciwzapalne likwidują źródło dolegliwości.

Zależnie od pochodzenia bólu i jego natężenia dobieramy odpowiednią dawkę leku. Przy bólach o lekkim i średnim nasileniu (np. bóle głowy, bóle menstruacyjne) wybieramy dawkę 200 mg, przy silnych dolegliwościach (nerwobóle, bóle kostno-stawowe, bóle zębów) dawka powinna być zwiększona do 400 mg. Forma drażetki lub tabletki powlekanej ułatwia przełknięcie leku.

Ibuprofen działa też przeciwgorączkowo w infekcjach i stanach zapalnych przebiegających z podwyższoną temperaturą. Skojarzone działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe jest istotne w przebiegu chorób objawiających się gorączką i uogólnionymi bólami, np. grypa.

Ibuprofen działa szybko i silnie. Nie mogą go jednak przyjmować kobiety w ciąży i matki karmiące oraz osoby z czynną chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy.

W aktywnym życiu nie ma miejsca na ból. Zwalcz ibuprofenem jego przyczynę i żyj tak, jak lubisz. Carpe diem…

4.8/5 - (238 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH