Balsam dla oka – Krople Hyal Drop Multi®

Pieczenie, kłucie, przewlekłe zmęczenie oczu, uczucie piasku pod powiekami – większość z nas miała do czynienia z takimi nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Co piąty pacjent odwiedzający okulistę cierpi z powodu „suchego oka”. Niewłaściwe nawilżenie gałki ocznej naraża ją na infekcje i może wpływać na utratę ostrości wzroku. Przesuszone oczy bywają często przekrwione i nadwrażliwe na światło. Zespół suchego oka może bardzo utrudniać życie, a nawet uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Na szczęście jest ratunek dla naszych oczu – oparte na bazie kwasu hialuronowego krople Hyal-Drop Multi® firmy Bausch&Lomb.
Przyczyną „suchego oka” może być zbyt mała ilość łez albo ich nieprawidłowy skład. W dzisiejszym świecie nasze oczy są stale narażone na szkodliwe czynniki. Pracujemy często w klimatyzowanych pomieszczeniach, spędzając długie godziny przed ekranem monitora. Na nasze oczy źle wpływa również dym, kurz, ogrzewanie, wiatr, a nawet codziennie stosowane kosmetyki. Prawie połowa użytkowników soczewek kontaktowych boryka się z przykrymi objawami zespołu suchego oka.

Kraina łzami płynąca

Oko wytwarza 1,5 – 2 ml łez na dobę. W normalnych warunkach łzy uwalniane są co 5 – 12 sekund. Paradoksalnie w przypadku zespołu suchego oka, ich ilość może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Jednak niewłaściwy skład łez i ich obniżona jakość sprawiają, że oczy są stale podrażnione.

Zespół suchego oka może być związany z podeszłym wiekiem, stosowaniem niektórych leków (np. doustnych środków antykoncepcyjnych, leków psychotropowych etc.), a także różnymi chorobami, w tym m. in. reumatycznymi i związanymi z niewłaściwą przemianą materii.

Dolegliwości mogą występować, kiedy zapominamy o mruganiu… Osoby, których praca wiąże się z wielogodzinnym siedzeniem przed monitorem, ze wzrokiem utkwionym w drobnych literkach, są szczególnie narażone na wysychanie powierzchni oczu. Jeśli dodatkowo w biurze stale działa klimatyzacja lub ogrzewanie, zdarza się, że podrażnienie jest tak silne, że sami pacjenci określają je, jako „drapanie grabiami pod powiekami”.

Grabiami po oczach
„Suche oczy” są podrażnione, mruganie staje się bolesne. Nawet niezbyt silne światło nieprzyjemnie razi, a w zewnętrznych kącikach oczu może zbierać się śluzowa wydzielina. Te objawy są sygnałem, że nasze oczy pilnie potrzebują właściwego nawilżenia.
Zespół suchego oka zawsze wymaga leczenia. Jeśli nie zadziałamy odpowiednio wcześnie, do oka mogą zacząć wnikać chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby. Przesuszone oczy są w związku z tym narażone na różnego rodzaju infekcje. Dlatego tak ważne jest odpowiednie nawilżenie.

Najstarszą i najskuteczniejszą metodą rozpoznawania zespołu suchego oka jest tzw. test Schirmera, który pozwala, przy użyciu specjalnego paska bibuły, określić czy łzy wydzielane są prawidłowo.

Kwasem w oczy
Każdy, kto zaobserwował u siebie symptomy suchego oka, powinien stosować tzw. „sztuczne łzy”, najlepiej krople Hyal Drop® Multi firmy Bausch&Lomb. Właściwie nawilżają i odżywiają one powierzchnię gałki ocznej, nie zaburzając widzenia, co zdarza się w przypadku innych preparatów.


Krople Hyal Drop® Multi są odpowiednie dla każdego. Ich głównym składnikiem jest kwas hialuronowy, który występuje także w naturalnych łzach. Jest to substancja, która najdłużej utrzymuje efekt nawilżenia oka, niosąc prawdziwą ulgę. Dzięki temu zaledwie kilka kropel Hyal Drop® Multi wystarczy, aby utrzymać je we właściwej kondycji i pozbyć się uciążliwych objawów.
Wiele osób dziwi się dlaczego, kiedy włączają nawiew w samochodzie lub wystawią twarz na lekki powiew wiatru ich oczy obficie łzawią. Pacjenci niejednokrotnie obawiają się, że płynące po policzkach strumienie łez i ograniczona w związku z tym ostrość widzenia, mogą być przyczyną kolizji na drodze.

W takiej sytuacji ratunkiem mogą okazać się krople na bazie kwasu hialuronowego np. Hyal Drop® Multi firmy Bausch&Lomb. Dzięki nim nieprzyjemne podrażnienie, łzawienie i inne przykre dolegliwości bardzo szybko mijają. Ich stosowanie jest szansą na powrót do codziennych czynności i znaczne podniesienie komfortu życia. Pacjentki, które już raz się przekonały o dobroczynnym działaniu kropli Hyal® Drop Multi zaczynają nosić je stale przy sobie… podobnie jak błyszczyk, czy puder.
Hyal Drop® Multi nie zawierają konserwantów, które mogłyby wywołać reakcję uczuleniową, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane zarówno przez alergików, osoby o szczególnie wrażliwych oczach, jak i noszące soczewki kontaktowe. Ich naturalny skład sprawia, że nadają się zarówno do krótko jak i długotrwałego stosowania.

Preparat jest dostępny w aptekach bez recepty. Opakowanie jest sterylne i bezpieczne. Dzięki temu krople Hyal Drop® Multi można stosować nawet przez 3 miesiące po otwarciu. Dozownik dokładnie uwalnia pojedyncze krople, dlatego aplikacja jest łatwa, szybka i precyzyjna. Hyal Drop® Multi to naturalna kropla świeżości zapewniająca natychmiastowe nawilżenie oczu u osób prowadzących aktywny tryb życia.

Terapię kroplami Hyal Drop® Multi można wspomóc między innymi nawilżając powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy, używając okularów ochronnych, szczególnie podczas pracy przy monitorze, a także pijąc duże ilości płynów i dbając o zbilansowaną dietę.

Więcej informacji o kroplach Hyal Drop Multi®

4.4/5 - (254 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH