21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa

Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” chce zaprosić wszystkich zainteresowanych na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa, które odbędą się w środę 21 marca 2011 roku w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy przy ul. Żeromskiego 29. Początek uroczystości zaplanowany jest na godzinę 10.

Przez cały dzień w holu sali widowiskowej dla uczestników imprezy dostępna będzie wystawa pt. „Ojcowie. Lista Obecności” autorstwa Macieja Hermana. Zdjęcia powstały jako ilustracje do wydanej przez Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” książki pt. „Lista obecności”, w której zostały przedstawione wywiady z 12 ojcami dzieci z zespołem Downa, będących jednocześnie znanymi postaciami z polskiego życia politycznego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego. Wystawa Hermana to inspirujący zbiór czarnobiałych fotografii przedstawiających ojców z dziećmi. Zarówno publikacja, jak i fotografie to próba pokazania ojcowskiej perspektywy i doświadczeń w sytuacji, kiedy rodzi się dziecko z zespołem Downa. To także szukanie odpowiedzi na pytanie, czy i w jaki sposób dziecko z niepełnosprawnością intelektualną ma wpływ na życie zawodowe i osobiste.
W ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa zapraszamy również na festiwal filmowy „Upside Down Festival”, który odbędzie się w Kinie Muranów w Warszawie w dniach 24-25 marca 2012 roku. Podczas Festiwalu zostaną zaprezentowane filmy z różnych części świata (m.in. z Polski, Izraela, USA) poświęcone problematyce zespołu Downa. Organizatorami festiwalu są Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” oraz Emotikonfilm.

4.8/5 - (259 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH