Antykoncepcja po polsku

Posłowie pracujący nad “Narodowym programem wspierania rodziny” chcą ustawowo ograniczyć używanie środków antykoncepcyjnych. Autorzy raportu twierdzą, że prowadzą one do niepłodności – pisze dziennik “Metro”.

Kilkudziesięciu posłów PiS, LPR oraz Ruchu Ludowo-Narodowego pracuje nad projektem ograniczającym używanie tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw. Pomysł powstaje w ramach pakietu ustaw składających się na “Narodowy program wspierania rodziny”, którym już niebawem zajmie się rząd – twierdzi dziennik.

Jak twierdzi Anna Sobecka z Ruchu Ludowo-Narodowego, której wypowiedź przyracza “Metro”, Polska rodzina jest zagrożona, bo mamy mało urodzeń. “A prezerwatywy są jednym z nich” – mówi. “Antykoncepcja rozregulowuje organizm kobiety i prowadzi do niepłodności” – alarmuje natomiast Marian Piłka z PiS, który od dawna był orędownikiem walki ze środkami antykoncepcyjnymi.

Według dziennika, posłowie chcą ograniczać używanie środków antykoncepcyjnych m.in. przez umieszczanie haseł ostrzegających przed skutkami ich używania. Chcą, by na każdym opakowaniu prezerwatyw i pigułek pojawiły się przestrogi podobne do tych, które umieszczane są na papierosach.

Co sądzisz o nowej inicjatywie poslów? Wypowiedz się na FORUM

Artykuł na stronach “Metra”

4.6/5 - (70 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH