To, czego polscy farmaceuci mogą pozazdrościć swoim amerykańskim kolegom, to rozwinięty system opieki farmaceutycznej, dużo prostsze procedury związane z obrotem leków oraz w pełni skomputeryzowane apteki, a tym samym łatwiejszy kontakt z lekarzem czy hurtownią.
Dystrybucja leków w USA odbywa się zarówno za pośrednictwem małych aptek prywatnych, aptek zorganizowanych w duże sieci, jak również aptek szpitalnych. Coraz większym powodzeniem cieszą się także apteki internetowe.
Wchodząc do amerykańskiej apteki odnosi się wrażenie, że niczym się ona nie różni od zwykłego sklepu. Leki OTC znajdują się w tej części, do której pacjent ma swobodny dostęp, a oprócz leków i kosmetyków można tam kupić także jedzenie dla psów lub kartki okolicznościowe. Leki na receptę są – podobnie jak w Polsce – w zasięgu ręki farmaceuty, ale na tym podobieństwa się kończą. Są one bowiem umieszczone na otwartych półkach za jego plecami (nie używa się szuflad).
Leki psychotropowe – które w Polsce, zgodnie z przepisami, należy trzymać pod kluczem – w aptekach amerykańskich stoją obok innych leków na receptę
Więcej w najnowszym wydaniu “Managera Apteki“
Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!
To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.
ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU
Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.