Alternatywa dla skalpela

Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność, staje się cienka i wiotka. Proces ten zauważalny jest szczególnie na twarzy, w okolicy powiek górnych. Na szczęście, nowoczesna medycyna estetyczna zna metody, które nieinwazyjnie pomogą odwrócić ten stan.

Dotychczas jedyną skuteczną metodą podniesienia powieki była interwencja chirurgiczna. Na szczęście, czasy się zmieniły, a na rynku pojawił się lepszy sprzęt, dzięki któremu zabieg tzw. blefaroplastyki można wykonać za pomocą lasera.

dr Halina Bartocha-Stachurska, dermatolog z Klinki INVICTA Anti Aging:

Problem opadających powiek dotyczy głównie osób po 50. roku życia. Ich skóra wraz z wiekiem straciła jędrność. Niestety, zabiegów kosmetycznych na tę okolice jest niewiele. Pacjenci nie mają więc wielu alternatyw. Kremy mają ograniczone działanie ze względu na ochronę oka, które jest podatne na alergię.

Piękne oczy bez użycia skalpela

W odróżnieniu do tradycyjnych zabiegów chirurgicznych, użycie lasera jest metodą mniej ingerencyjną. Charakteryzuje się także znacznie krótszym czasem gojenia, krótszym okresem rekonwalescencji i mniejszym dyskomfortem.

dr Halina Bartocha-Stachurska:

Już jeden zabieg pozwoli dostrzec efekt zagęszczenia i ujędrnienia skóry. W efekcie podniesiona zostaje powieka i zmniejszy nawis na górnej powiece.

Jak przebiega sam zabieg?

Dzięki znieczuleniu powieki maścią z lidokainą zabieg może być lekko odczuwalny, ale nie jest bolesny. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać.

dr Halina Bartocha-Stachurska:

Skóra pacjenta zostaje poddana działaniu lasera na określonym przez lekarza obszarze. Po konsultacji dobiera się odpowiednie parametry takie jak: ilość, gęstość oraz wielkość punktów jakie będzie generował laser. Po wykonanym zabiegu lekarz może zastosować preparat łagodzący, o ile będzie taka konieczność. Na skórze pojawi się sieć mikro dziurek, skóra będzie zaczerwieniona oraz będzie zwiększona tkliwość co jest naturalną i pożądaną reakcją.

Skóra po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się punktowe krwawienie. Następnego dnia skóra staje się ciemniejsza. Jest to spowodowane oddzielaniem się nienaruszonej laserem części naskórka. Będzie się on w naturalny sposób złuszczał. Na skórze pojawiają się mikrostrupki. Nie należy ich drapać, a gdy same odpadną na ich miejscu pojawi się widoczna zaróżowiona skóra. Przebieg złuszczania trwa zazwyczaj około 7 dni. W indywidualnych wypadkach może trwać dłużej.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Okolicę powiek można myć dopiero w kolejnej dobie. W tym celu używać tylko łagodnych środków. Przez minimum 2 tygodnie nie wolno stosować kosmetyków zawierających alkohol. Nie można uprawiać intensywnych ćwiczeń, pływać w basenie i korzystać z sauny. Zabroniony jest kontakt skóry z barwnikami i substancjami drażniącymi. Należą do nich np. farby do włosów, rozpuszczalniki, środki do czyszczenia – chemia gospodarcza i domowa.

Należy również stosować ochronę przeciwsłoneczną w postaci kremów SPF 50 do ochrony skóry po zabiegach estetycznych.

Doświadczona klinika

Decydując się na zabieg wybrać miejsce, w których używa się najlepszej jakości sprzętów, a lekarz ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

dr Halina Bartocha-Stachurska:

To bardzo ważne, bo okolice oczu są obszarem wymagającym specjalistycznego traktowania, lepiej nie ryzykować wybierając niesprawdzony gabinet z np. podejrzaną atrakcyjną ceną – mówi doktor.

Przeciwwskazania do zabiegu

Osoba decydująca się na laserową korekcję powiek powinna być ogólnie zdrowa. Przeciwwskazaniem są alergie skórne na miejscowo działające znieczulenie, zażywanie antybiotyków, przyjmowanie leków zawierających pochodne witaminy A oraz leków rozrzedzających krew, choroby nowotworowe, cukrzyca, choroby tkanki łącznej.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Najlepiej umawiać się na zabieg w okresie jesień – wiosna. Jeden zabieg, po których widoczne są efekty, kosztuje ok. 2 tys zł. Ilość zabiegów jaką należy wykonać zależy od stopnia wiotkości skóry i wynosi od 1 do 3. Efekt jest trwały i można się nim cieszyć wiele lat. Nie znaczy to, że skóra w trym obszarze przestanie się starzeć. Jednak serią zabiegów możemy skutecznie cofnąć efekty starzenia nawet o 10-15 lat.

informacja prasowa: Invicta

Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH