ABW na tropie płac

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego analizuje sprawę szkoleń prowadzonych przez lekarzy-wykładowców z warszawskiego Centrum Onkologii. Szkolili oni lekarzy rodzinnych z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych. Za wykłady zapłaciło Ministerstwo Zdrowia.

Fakty TVN powołując się na kontrolę NIK poinformowały, że ośmiu lekarzy w ciągu ostatnich trzech lat za prowadzenie szkoleń zarobiło prawie dwa miliony złotych.

Według TVN rekordzistą jest doktor Janusz Meder, który w ciągu trzech lat otrzymał 619 tys. zł. Drugi na liście zarobków uplasował się doktor Grzegorz Luboiński, który w ciągu trzech lat zarobił na szkoleniach prawie pół miliona złotych.

Dr Meder oświadczył, że nie ma żadnych obiekcji, iż robił coś w sposób niewłaściwy. “Nasza żmudna praca spowodowała podniesienie poziomu edukacji onkologicznej” – powiedział.

Rzecznik resortu zdrowia poinformował, iż Centrum Onkologii wygrało przetarg na szkolenia w czasie, gdy ministrem zdrowia był prof. Zbigniew Religa. Wtedy także były ustalane wynagrodzenia dla lekarzy-wykładowców.

  • Zgłosiliśmy tę sprawę do NIK. Nie mogliśmy zmienić warunków wynagradzania wykładowców ponieważ obowiązywały umowy zawarte przez naszych poprzedników – twiedzi rzecznik resortu zdrowia.
4.8/5 - (142 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH