360 stopni dla zdrowia

Już drugi sezon trwa ogólnopolski program edukacyjny “Teva – 360 stopni dla zdrowia”. Założeniem akcji jest szeroko prowadzona profilaktyka wszystkich najważniejszych chorób cywilizacyjnych.

W ramach akcji pacjenci w całej Polsce mogą wykonać szereg badań profilaktycznych: od pomiaru ciśnienia tętniczego, aż po badania urologiczne.

Kulminacyjnym punktem programu będą w tym roku otwarte badania plenerowe w 7 dużych miastach na przełomie lipca i czerwca.

Z badań profilaktycznych mogą również korzystać mieszkańcy mniejszych miejscowości: przez cały czas po Polsce jeżdżą osteobusy, w których można wykonać badanie gęstości kości.

Misją programu “Teva – 360 stopni dla zdrowia” jest zwrócenie uwagi na znaczenie badań profilaktycznych w zapobieganiu masowo występującym chorobom cywilizacyjnym. W ramach programu na terenie całej Polski, prowadzone są następujące badania profilaktyczne:

• pomiary ciśnienia,
• badania poziomu cholesterolu,
• badania poziomu glukozy we krwi,
• badania densytometryczne,
• badania urologiczne dotyczące schorzeń prostaty,
• badania spirometryczne, ułatwiające rozpoznanie i leczenie chorób układu oddechowego: astmy i POChP (przewlekłej obturacyjnej choroby płuc).

Wszystkie badania są bezpłatne dla uczestników (z wyjątkiem jednego z rodzajów badania gęstości kości (z okolicy kręgosłupa i biodra), które jest odpłatne w wysokości ok. 20-25 zł – co jest ceną promocyjną w stosunku do ceny badania w gabinetach (ok. 60-70 zł).

Badania, prowadzone przez lekarzy specjalistów, są organizowane w przychodniach na terenie całej Polski, między innymi z wykorzystaniem mobilnych punktów konsultacyjnych, takich jak osteobusy (gabinety densytometryczne na kółkach; w ramach programu po Polsce będą kursowały cztery osteobusy). Informacje o terminach i miejscach są dostępne w przychodniach POZ, w których organizowane będą badania, a także w lokalnych mediach.

W czerwcu i lipcu 2008 r. w ramach programu “Teva – 360 stopni dla zdrowia” odbędą się badania plenerowe w specjalnych namiotach, tworzących gabinety lekarskie.

Zgodnie z założeniami akcji, na miejscu można będzie skorzystać z kompleksowej oferty bezpłatnych badań profilaktycznych (pomiar ciśnienia, cholesterolu, oznaczenie wskaźnika BMI, badanie spirometryczne).

Badaniom będzie towarzyszyła konsultacja lekarska oraz porady dietetyka, podczas której pacjenci uzyskają informację na temat stanu zdrowia i poradę, jak powinno wyglądać ich postępowanie w zakresie profilaktyki chorób cywilizacyjnych w następnych latach.

Program jest wspierany merytorycznie przez eksperta medycznego, profesora Andrzeja Fala – kierownika Katedry Zdrowia Publicznego Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Patronat medialny nad Programem objął dziennik “Fakt”. Organizatorem Programu jest firma farmaceutyczna Teva Pharmaceuticals Polska.

Grupę Teva w Polsce tworzą Teva Pharmaceuticals Polska (zajmująca się promocją i marketingiem wszystkich leków z portfela grupy na polskim rynku) oraz Teva Kutno – producent leków o kilkudziesięcioletniej tradycji.

Teva oferuje na polskim rynku leki kardiologiczne, diabetologiczne, urologiczne; leki stosowane w chorobach układu nerwowego i układu oddechowego; leki przeciwko osteoporozie, antybiotyki, preparaty specjalistyczne w lecznictwie szpitalnym oraz preparaty bez recepty, w tym preparaty wielowitaminowe oraz monowitaminy.

Teva jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży leków generycznych (odtwórczych). Założona w 1901 roku firma jest obecna w 50 krajach świata, w których zatrudnia ogółem ponad 26 tysięcy pracowników. Leki Tevy produkowane są w ponad 40 zakładach farmaceutycznych – w obu Amerykach i Europie.

Kontakt:

Anna Lechowicz
e-mail: [email protected]
On Board Public Relations Sp. z o.o
ECCO International Communication Network
01-141 Warszawa, ul. Wolska 88
tel.: 022 321 51 15, fax: 022 321 51 01

Katarzyna Walczak
e-mail: [email protected]
On Board Public Relations Sp. z o.o
ECCO International Communication Network
01-141 Warszawa, ul. Wolska 88
tel.: 022 321 11 37, fax: 022 321 51 01

4.8/5 - (280 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH