W jakiej kondycji są zęby dzieci w Polsce?

Według danych Zakładu Stomatologii Dziecięcej WUM, z próchnicą zmaga się 89% 7-latków i prawie 94% 18-latków.

Dane dotyczące stanu zdrowia zębów wśród polskich dzieci są alarmujące. Szczególnie zaniedbane są mleczaki. Wyniki badań epidemiologicznych pokazują, że z próchnicą zmaga się blisko 77% 5-latków i 89% 7-latków. Niestety, w społeczeństwie wciąż krąży mit, że skoro zęby mleczne wypadają, to nie trzeba o nie dbać. Nic bardziej mylnego – nieleczone problemy rzutują na nasze późniejsze zdrowie. Na takie wyniki składa się wiele czynników:

  • nieodpowiednia dieta,
  • nieprawidłowa higiena jamy ustnej,
  • brak podstawowej wiedzy na temat prawidłowego dbania o zęby.

“Dziel się Uśmiechem”

To program, który od 6 lat dociera do uczniów w całej Polsce, ucząc odpowiedniej higieny jamy ustnej i zdrowego stylu życia.

Beata Rożek, Dyrektor ds. Korporacyjnych Mars Polska:

W ciągu pięciu edycji programu w specjalnie przygotowanych zajęciach edukacyjnych wzięło blisko pół miliona uczniów szkół podstawowych, a w bezpłatnych przeglądach dentystycznych – 46 650 dzieci.

Nauka dbania o zdrowy uśmiech od najmłodszych lat

Wcześnie podjęte działania edukacyjne i profilaktyczne przyczyniają się do budowania zdrowszego i bardziej świadomego społeczeństwa. Kluczowa jest rola edukacji.

4 kroki do zdrowych zębów

Zaledwie 4 proste kroki stosowane w codziennej pielęgnacji zębów pozwolą cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Najważniejszy z nich to szczotkowanie zębów pastą z fluorem przynajmniej dwa razy dziennie. Nie wolno zapominać także o używaniu dodatkowych środków higieny jamy ustnej jak nić dentystyczna czy płyn do płukania. W przypadku, kiedy nie mamy akurat pod ręką szczoteczki i pasty, warto sięgnąć po bezcukrową gumę do żucia, która zwiększa produkcję śliny, chroniąc nasze zęby przed odkładaniem się osadu i szkodliwymi kwasami. Ostatnim krokiem jest kontrola – regularne wizyty u dentysty pomogą uchronić zęby przed poważniejszymi problemami, np. próchnicą.

informacja prasowa: NewsrmTV
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH