Uzdrowisko w wielkim mieście

Mieszkańcy aglomeracji szukają  spokoju i ciszy  w uzdrowiskach. Na odpoczynek w nich Polacy decydują się częściej niż na pobyt w ośrodkach nad morzem czy w górach. Co ciekawe, i wbrew stereotypom, decydują się na to osoby młode, wykształcone i dobrze sytuowane. Teraz, żeby odpocząć i skorzystać z leczniczych wód, nie trzeba jechać daleko. Pobyt w miejskim sanatorium, nie wymaga kilkudniowego wyjazdu, długiej podróży ani dużych kosztów.

W ofercie pierwszego uzdrowiska miejskiego w Warszawie, znajdziemy goldarium, czyli regenerującą saunę wyłożoną 24-karatowym złotem, gdzie można poprawić krążenie, zwiększyć liczbę czerwonych krwinek oraz naczyń włosowatych w mięśniach czy narządach wewnętrznych. Goldarium usprawnia również działanie układu hormonalnego, co powoduje wydzielanie hormonu adrenokortykotropowego, który poprawia  nasze możliwości wysiłkowe oraz radzenie sobie w sytuacjach stresogennych. W warszawskim miejskim sanatorium zanjdziemy również kamienną saunę Ganbanyoku, przyspieszającą spalanie kalorii i kabinę floatingową, ograniczającą bodźce zmysłowe z otoczenia. W zamkniętej dźwiękoszczelnej kabinie panuje neutralna temperatura powietrza i wody. W takich warunkach mózg zaczyna wytwarzać fale alfa i theta charakterystyczne dla głębokiego relaksu. Następuje wzmożona produkcja endorfin, prolaktyny, oksytocyny czyli hormonów szczęścia a stresogenny kortyzol obniża się.

W całym kompleksie wykorzystywana jest woda z przywróconą pierwotną optymalną strukturę. Jej wpływ na organizm jest kompleksowy: działa kojąco na skórę i regenerująco na cały organizm.

W kompleksie skorzystać można również z wody krzemieniowej, która sprawia, że skóra oraz kości są wzmocnione, przemiana materii przyśpieszona, a narządy wewnętrzne zaczynają harmonijnie pracować. Taka kąpiel działa również antydepresyjnie. Człowiek potrzebuje 20-30 mg krzemu na dobę, żeby jego organizm funkcjonował prawidłowo. Jest on podstawowym elementem tkanki chrzęstnej, kostnej i łącznej a także wchodzi w skład niektórych narządów. W pożywieniu jest go jednak o wiele za mało jak na nasze potrzeby.

Koszt pobytu w miejskim sanatorium, to w zależności od pory dnia od 60 do 110 złotych za 2 godziny.

4.7/5 - (278 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH