Uskrzydlone ministerstwo

Resort zdrowia wydaje rocznie ponad milion złotych na przeloty. Jak informuje “Metro” ministerstwo rozstrzygnęło właśnie przetarg na dostarczenie biletów lotniczych do wykorzystania przez urzędników. Za ponad milion złotych dostanie 740 biletów za granicę. To sporo, bo aby wykorzystać całą pulę, urzędnicy muszą latać średnio dwa razy dziennie.

Musimy spotykać się ze swoimi europejskimi partnerami i dyskutować na temat służby zdrowia. Przecież nie jesteśmy dżunglą” – wyjaśnia na łamach “Metra” rzecznik resortu Paweł Trzciński.

Oficjalnie delegacje z resortu zdrowia razem z ekspertami podróżują do Brukseli i innych krajów UE – wyłącznie w klasie biznes.

Pracownicy biur podróży przyznają jednak, że za taką sumę można zorganizować loty nie tylko do Belgii, ale i w bardziej egzotyczne rejony Starego Kontynentu. “Można by kupić codziennie jeden bilet na Kretę czy Majorkę. I jeszcze zostanie” – oblicza Maria Baumgartner z biura podróży Tui.

Metro” przypomina, że w rządzie Leszka Millera na przeloty zagraniczne wydawano o jedną czwartą mniej, w rządzie Jerzego Buzka mniej o połowę. “I dlatego prawie nic nie załatwili, bo za mało bywali w Brukseli. My to zmienimy” – zapewnia Trzciński.

“Metro” podaje też ile na bilety lotnicze wydają inne ministerstwa: ministerstwo rolnictwa i MSWiA – po ok. pół mln zł, a MSZ – ponad 1,5 mln zł.

4.5/5 - (185 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH