Uroda bez tajemnic

Producenci kosmetyków muszą informować o składzie upiększających specyfików – taki obowiązek nałożyła na nich Komisja Europejska. Zdaniem Komisji pewne kosmetyki mogą mieć negatywne skutki uboczne i na przykład wywoływać alergie.

W przeciwieństwie do lekarstw, kosmetyki sprzedawane aktualnie w UE nie zawierają na opakowaniu lub dołączonej ulotce szczegółowych informacji o składzie.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, każdy producent kosmetyków będzie zobowiązany do udzielenia szczegółowych odpowiedzi na pytanie o składniki preparatu i o ich ewentualne skutki uboczne, jeśli konsument poprosi o to listownie, telefonicznie bądź za pośrednictwem internetu. ?

Niektórzy producenci kosmetyków prowadzą serwis informacyjny, ale z reguły odmawiają podawania szczegółów o składzie swych specyfików.

Nie wiadomo jeszcze, czy konsumenci będą mogli otrzymywać dodatkowe informacje o kosmetykach w swoim narodowym języku – np. po polsku czy słowacku od zagranicznej firmy. Wytyczne nie przewidują też, w jakim czasie producenci muszą udzielić odpowiedzi.

4.6/5 - (199 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH