Tkanina odstraszająca komary i kleszcze

Tkanina odstraszająca komary i kleszcze jest dostępna w Polsce – stworzyli ją technolodzy z firmy Andropol SA. Nowy produkt cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na rosnące zagrożenie zachorowaniami i powikłaniami po ukąszeniach owadów.

W wykończeniu tkaniny zastosowano specjalną substancję aktywną, chroniącą przed ukąszeniami insektów, takich jak: kleszcze, komary, muchówki, pchły i tzw. „końskie muchy”.

Odzież z tkaniny antyinsektowej zalecana jest osobom szczególnie narażonym na ryzyko ukąszenia, np. leśnikom, ogrodnikom, działkowcom, turystom, myśliwym, harcerzom czy wędkarzom.

-Wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów, dla których temat ochrony przed kleszczami i komarami jest niezwykle poważny – mówi Radosław Klinowski, dyrektor handlowy Andropol SA. – Skala zachorowań po ukąszeniu przez insekty, np. kleszcze, niepokojąco rośnie. Dzięki naszej unikatowej tkaninie wiele osób, szczególnie narażonych na styczność z takimi owadami będzie mogła przebywać w lesie, ogrodzie lub nad wodą bez obawy przed skutkami ukąszeń.

Andropol wyprodukował już pierwszą większą partię tkaniny odstraszającej insekty; w realizacji są zamówienia dla dużej sieci sklepów ogrodniczych oraz dla leśników.

-Jak ważny jest problem ochrony przed ukąszeniami widać już po pierwszych zamówieniach – zainteresowanie odbiorców zarówno w kraju, jak i za granicą jest bardzo duże – dodaje Radosław Klinowski.

Tkanina została przebadana pod kątem bezpieczeństwa dla człowieka. Wyniki badań potwierdzają, że substancja w niej zawarta nie jest szkodliwa dla zdrowia i życia ludzkiego, co dodatkowo potwierdzone zostało certyfikatem Öko-Tex standard 100.

Jak podaje producent, skuteczność odstraszania owadów tkanina zachowuje nawet po 50 praniach.

(Źródło: dziennik.pl)

4.8/5 - (182 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH