Tajemnice niebieskich migdałów

Wydaje się, że o migdałach wiemy bardzo dużo. Są to orzechy o cennych właściwościach odżywczych, doskonale komponują się ze słodkimi wypiekami i trudno bez nich wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia czy też Wielkanocy. Zajadamy się nimi na przekąskę, migdałowymi płatkami dekorujemy nasze wypieki, a cenny olejek z tych orzechów wzbogaca nasze kosmetyki.

Jak rosną i skąd pochodzą migdały?
Migdały rosną na rozłożystych drzewach, które wczesną wiosną prezentują swoje najpiękniejsze oblicze. Wówczas obsypują się one milionami biało-różowych kwiatów tworząc niezapomniane pejzaże. Zbiory rozpoczynają się już od połowy sierpnia i trwają nawet do połowy października. Wszystko zależy od tego, kiedy łupiny, w których znajdują się migdały, zaczynają pękać – to świadczy o ich dojrzałości i nieocenionym smaku.

Światową stolicą  delikatnych i aromatycznych orzechów jest Kalifornia – tutaj rozpościerają się malownicze plantacje. Dzięki odpowiednim warunkom klimatycznych, w których dojrzewają, migdały są nie tylko smaczne, ale i w pełni wartościowe.

Czy wszystkie orzechy są takie same?
Aby móc cieszyć się wspaniałym smakiem migdałów, trzeba się im przyjrzeć. Te najszlachetniejsze mają gładką, pomarańczową skórkę, są owalne i duże, a przy tym bardzo chrupiące. To świadczy o najwyższej jakości i starannej selekcji najdorodniejszych i najsmaczniejszych orzechów.Aby migdały na dłużej utrzymały swoją świeżość i chrupkość, warto trzymać je w lodówce. W ten sposób na dłużej zachowamy ich najcenniejsze wartości.

Dlaczego migdały są tak zdrowe?
Migdały to nieodłączny element odpowiednio skomponowanej diety osób aktywnych zawodowo. Dzięki zawartości magnezu, wspierają nasz układ nerwowy i pomagają w walce ze zmęczeniem i stresem. Migdały to również naturalne źródło miedzi, co sprawia, że są one najlepszym sposobem na piękny i zdrowy wygląd. Miedź pomaga w utrzymaniu prawidłowej pigmentacji skóry i włosów.
Migdały zawierają także tiaminy (witaminy B1), fosforu oraz wapnia dla osób narażonych na zmęczenie i stres.

4.7/5 - (60 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH